Jak pomóc nastolatkowi w dochodzeniu do dojrzałej wiary

Liczba odwiedzających: 71
Czas trwania wydarzenia: od: 29.01.2023 r., godz. 19.00 do: 29.01.2023 r., godz. 21.00
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Kantego w Legionowie

ul. ks. J. Schabowskiego 2
05-120 Legionowo
tel. 22 774 27 53
www: https://www.jankantylegionowo.pl

Zapraszamy na konferencję - Jak pomóc nastolatkowi w dochodzeniu do dojrzałej wiary - Jak (i czy) rozmawiać z młodzieżą o spowiedzi.

Już w niedzielę 29 stycznia na godzinę 19:00, w kościele odbędzie się kolejna konferencja dla rodziców, nauczycieli i wychowawców nastolatków. Tym razem porozmawiamy o budowaniu dojrzałej wiary.

W życiu każdego młodego człowieka przychodzi czas, że wiara „dziecięca", często bezrefleksyjna, przechodzi w wiarę oparta na relacji z Bogiem. Ten proces musi nastąpić, często wiąże się z wątpliwościami, z buntem przeciw Bogu. Często też młody człowiek krytycznie ocenia nas dorosłych – nasze postępowanie i jego zgodność z wyznawaną wiarą.

Będzie mowa o tym, jak pomóc nastolatkom w dochodzeniu do dojrzałej wiary, poruszymy temat rozumienia grzechu, krytycyzmu nastolatka wobec siebie, ale też rozumienia spowiedzi i zdolności do przyjęcia przebaczenia. 

Konferencję poprowadzi ks. Krzysztof Husak z diecezji warmińskiej, misjonarz na Łotwie, obecnie rezydent parafii św. Jana Chrzciciela w Józefowie (Michalin) – rekolekcjonista, duszpasterz trudnej młodzieży. 

Zapraszamy rodziców, wychowawców, młodzież i wszystkich zainteresowanych.

Plakat konferencji (264 KB)