Jak pomóc dziecku

Liczba odwiedzających: 18
Czas trwania wydarzenia: od: 26.11.2023 r., godz. 19.00 do: 26.11.2023 r., godz. 21.00
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Kantego w Legionowie

ul. ks. J. Schabowskiego 2
05-120 Legionowo
tel. 22 774 27 53
www: https://www.jankantylegionowo.pl

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Jak pomóc dziecku" - 26 listopada 2023, po mszy świętej o godz. 19:00.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w tym również zapraszamy rodziców i wychowawców na spotkania, które mogą być pomocą w wypełnianiu roli rodziców.

Młody człowiek w okresie adolescencji (dojrzewania) doświadcza wielu burzliwych emocji, ale też wywołuje w rodzicach wiele emocji. Ten etap w życiu naszych dzieci bywa nie lada wyzwaniem dla nas rodziców. Jak sobie pomóc, żeby wspierać dziecko? Jak radzić sobie z jego wybuchami emocji i wypełniać rolę rodzica?

Podczas spotkań w aktywny sposób przyjrzymy się zadaniom rozwojowym, przed którymi staje młody człowiek i temu jak może towarzyszyć mu rodzic. Porozmawiamy o tym jakie emocje towarzyszą relacjom z nastoletnimi dziećmi i jak się nimi opiekować z korzyścią dla obydwu stron.

W tym roku nieco zmienimy formułę spotkań. Nie będzie to tylko konferencja, będzie czas na elementy psychoedukacji, pracy warsztatowej i wymiany doświadczeń.

Spotkania są adresowane do wszystkich rodziców, wychowawców, tych, którzy na co dzień budują relację z dziećmi i młodzieżą. Szczególnie polecamy je rodzicom kandydatów do bierzmowania. Aby ułatwić im udział, spotkania odbywać się będą równolegle ze spotkaniami dla młodzieży, w niedziele o godzinie 19:00. 

Cykl spotkań poprowadzi pani Maria Turek – psychoterapeutka dorosłych i młodzieży, która pracuje z grupami i indywidualnie, prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych i grupy wsparcia. Właścicielka ośrodka Sztuka Spotkania na Białołęce.

Zapraszamy.