Relacje rodziców z nastolatkami – jak się zmieniają, jak je wspólnie budować?

Liczba odwiedzających: 101
Data wydarzenia: 15.01.2023 r., godz. 19.00
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Kantego w Legionowie

ul. ks. J. Schabowskiego 2
05-120 Legionowo
tel. 22 774 27 53
www: https://www.jankantylegionowo.pl

Zapraszamy na konferencję - Relacje rodziców z nastolatkami – jak się zmieniają, jak je wspólnie budować?

15 stycznia 2023, godz. 19:00

Zapraszamy rodziców, wychowawców, młodzież i innych zainteresowanych na konferencję: Relacje rodziców z nastolatkami – jak się zmieniają, jak je wspólnie budować?

Konferencję – w naszym kościele, 15 stycznia (niedziela) o godzinie 19:00 – poprowadzi pani Aleksandra Lutoborska – psychoterapeutka systemowa, pedagog, socjoterapeutka przez wiele lat związana ze Szpitalem Neuropsychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w Józefowie. Autorka i realizatorka warsztatów dla rodziców i wychowawców. Od czterech lat prowadzi Ośrodek Psychoterapii i Wsparcia dla Rodzin Plaster Miodu.

Podczas konferencji spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak powinny wyglądać relacje w rodzinie z nastolatkiem, jak o nie zadbać, jak przetrwać czas, w którym nastolatek neguje zasady i – jak nam się często zdaje -  burzy te relacje.

Odnalezienie się w tej złożonej rzeczywistości wymaga od rodziców tylko jednej umiejętności, ale za to opanowanej do perfekcji i wykonywanej  z wdziękiem – chodzenia po linie. Utrzymanie balansu w kontekście relacji z nastolatkiem polega na tym, żeby być zręcznym negocjatorem, ale nie posunąć się do przekupstwa. Wymaga utrzymania równowagi pomiędzy żartobliwą bliskością a powagą autorytetu. Zakłada, że umiemy strzec najważniejszych zasad jak skarbu, a jednocześnie odpuszczać to, co drugoplanowe i mniej istotne.

Plakat wydarzenia (289 KB)