Schola dziecięca

Liczba odwiedzających: 834

Schola dziecięca istnieje od maja 2008 roku jest wspólnotą, którą tworzą młodsza młodzież i dzieci naszej Parafii.

Jako grupa muzyczna, stara się przyczyniać do jeszcze pełniejszego i lepszego przeżywania Mszy Świętych dla dzieci w niedziele o godz. 11.30 a od wielu lat włącza się w uświetnienie Mszy Roratnich w czasie Adwentu poprzez swój śpiew. Próby odbywają się w Wieczerniku w soboty o godz. 9.00.

Schola dziecięca w nowych strojach liturgicznych

W niedzielę 5 lutego 2017 r. ksiądz Proboszcz Lucjan Szcześniak wręczył wszystkim dzieciom, które śpiewają w naszej scholi nowe stroje.

Nasi organiści wielką troską otaczają osoby śpiewające w chórze oraz scholi dziecięcej i młodzieżowej. Dzięki ich zaangażowaniu grupy te mogą pochwalić się bogatym repertuarem i wysokim poziomem prezentowanych umiejętności.

W tej chwili schola dziecięca  jest najliczniejszą „grupą śpiewającą” i liczy 36. młodych artystów. W niedzielę 5 lutego 2017 r. podczas Mszy Św. o godz. 11.30 dzieci otrzymały nowe, piękne stroje. Zostały one wykonane dzięki życzliwości i wsparciu Księdza Proboszcza oraz naszych parafan. Nad całym projektem czuwał Ks. Kamil oraz Pani Stanisława i Pan Piotr.

Wszystkie osoby (starsze i młodsze), które chciałyby wesprzeć swoim talentem nasze grupy prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem Połomskim (opiekunem duchowym grup muzycznych) lub naszymi organistami osobiście lub mailowo na adres chor@jankantylegionowo.pl .