Koło Przyjaciół Radia Maryja

Liczba odwiedzających: 856

Koło Przyjaciół Radia Maryja spotyka się raz w miesiącu: w trzeci wtorek miesiąca o godz.18.00

  • o godz.18.00 sprawowana jest Msza św. w intencjach Radia Maryja, Ojczyzny, Parafii i Koła
  • po Mszy św. mamy spotkanie modlitewno-formacyjne w sali Ojca Pio

Do wspólnoty może dołączyć każdy przyjaciel lub sympatyk Radia Maryja, który przyjdzie na nasze comiesięczne spotkanie lub zgłosi się do Księdza Opiekuna.

Opiekunem Koła jest ks. Tomasz Połomski.

„Podobni jesteście do ewangelicznego siewcy.” (św. Jan Paweł II do Rodziny Radia Maryja, Watykan, 16 października 1997 r.)

Koło Przyjaciół Radia Maryja, przy parafii św. Jana Kantego w Legionowie, powstało 18 maja 2019 roku, za zgodą księdza Prałata Lucjana Szcześniaka. Swoją działalność rozpoczęło uroczystą Mszą Świętą w 99 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.

Koło powstało po to aby mieć swój udział w misji ewangelizacyjnej Radia Maryja, by otaczać modlitwą to katolickie medium i jego twórców oraz wspierać materialnie Radio i dzieła przy nim powstałe.

Członkowie Koła pogłębiają swoją formację w oparciu o audycje Radia Maryja i wartościową lekturę. Ewangelizują swoje otoczenie rozprowadzając książki religijne i prasę katolicką oraz promując wartościowe filmy. Organizują wspólnotowe modlitwy, spotkania, pielgrzymki i wyjazdy. We wrześniu w Toruniu odbywają się doroczne robocze spotkania przedstawicieli kół z całej Polski. Jest to okazja do integracji, wspólnotowej modlitwy, wymiany doświadczeń, przemyśleń i propozycji dalszych działań oraz wysłuchania ciekawych wykładów.