Eucharystia

Liczba odwiedzających: 235

Bezpośrednie przygotowanie do pierwszej komunii świętej trwa rok. Obejmuje msze święte w każdy drugi wtorek miesiąca i spotkania bezpośrednio po mszy świętej.

Aby móc rozpocząć przygotowania wymagane będzie złożenie deklaracji oraz – jeśli dziecko należy lub było ochrzczone w innej parafii – innych dokumentów:

  • odpis aktu chrztu świętego - jeśli dziecko było ochrzczone w innej parafii niż nasza, prosimy o podanie w deklaracji jej wezwania i miejscowości w której się znajduje. Oczywiście, potrzebny będzie odpis aktu chrztu świętego dziecka. Trzeba się zatem po niego wybrać, gdyż najczęściej wymaga to osobistego stawienia się w tamtejszej kancelarii parafialnej.
  • zgoda proboszcza aktualnej parafii - dla osób spoza naszej parafii chcących by dziecko uczestniczyło u nas w przygotowaniach. Trzeba więc udać się do kancelarii parafii dziecka, gdzie zwykle taką zgodę uzyskamy „od ręki”. Przypominamy, że parafią do której należymy jest ta parafia, na terenie której mieszkamy.

Więcej o przygotowaniach na stronie przygotowanie do pełnego uczestnictwa w eucharystii w parafii św. Jana Kantego w Legionowie.