3 grudnia 2023

Liczba odwiedzających: 630
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 3 grudnia 2023 – pierwsza niedziela adwentu

 1. Rozpoczęliśmy adwent. Odbędą się dzisiaj następujące wydarzenia:
  • Msza święta w intencji Towarzystwa Przyjaciół Seminarium o godz. 13:00. Po mszy świętej zapraszamy na spotkanie w wieczerniku.
  • Uroczyste nieszpory połączone z nabożeństwem z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o godz. 17:00.
  • Spotkanie rady duszpasterskiej o godz. 19:30 w domu św. Józefa. Prosimy o udział przedstawicieli wszystkich wspólnot. Tematem spotkania będzie między innymi uroczystość 90. lecia parafii.
  • Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na inwestycje parafialne.
 2. W kinie Helios, dzisiaj, o godz. 15:30 film „Matka Teresa – nie ma większej miłości”. Na hasło „wspólnota” bilety w cenie 15 zł.
 3. Zachęcamy w adwencie do udziału w roratach i jutrzni:
  • Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6:45. W okresie adwentu pierwsza msza święta o godz. 6:15
  • Jutrznia od poniedziałku do piątku o godz. 5:30, w wieczerniku.
 4. Na spotkanie dla kobiet zapraszamy w poniedziałek, 4 grudnia, o godz. 19:00. Jego tematem będzie postać Rebeki, żony Izaaka. Rozpoczynamy mszą świętą, a po niej spotkanie w wieczerniku.
 5. Spotkanie z cyklu "Oto cała ja" dla dziewcząt i kobiet, w poniedziałek, 4 grudnia, o godz. 19:00 w domu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i plakatach.
 6. Msza święta z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej i poświęceniem medalików odbędzie się we wtorek, 5 grudnia, o godz. 18:00.
 7. Konferencja dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbędzie się w czwartek, 7 grudnia, o godz. 19:00 w domu św. Józefa. Wszystkie kolejne spotkania będą się odbywały także w domu św. Józefa.
 8. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w piątek, 8 grudnia. Tego dnia nie obowiązuje post
  • Msze święte będą odprawione o godz.: 6:15, 6:45, 12:00 i 18:00.
  • Różaniec o godz. 17:20.
  • Po mszy świętej o godz. 18:00 zapraszamy na wieczór uwielbienia z modlitwą różańcową. Wieczór poprowadzi zespół TUKanty.
 9. Katecheza przed chrztem świętym, dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, o godz. 16:30, w wieczerniku.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 11. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u naszych organistów, po każdej mszy świętej, przy wejściu na chór.
 12. Zapraszamy na parafialny wyjazd do seminarium na sztukę teatralną "I co teraz?". Wyjazd w sobotę, 16 grudnia o godz. 17:30 z parkingu przy ul. Jagiellońskiej. Zapisy w zakrystii.
 13. „Podnieśmy głowy, poszerzmy perspektywę” pod takim hasłem odbędą się tegoroczne rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w trzecią niedzielę adwentu. Zostały zaplanowane w terminie 17 – 20 grudnia, a poprowadzi je o. Jacek Dembek, redemptorysta. Harmonogram rekolekcji znajduje się na plakatach i stronie internetowej.
 14. Zachęcamy do podjęcia godziny modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji. Proponujemy modlitwę o owocne przeżycie adwentu.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy między innymi wywiad z o. Jackiem Salijem OP o chrześcijańskim wymiarze doczesności.
 16. „Dnia 8 grudnia Roku Pańskiego 1933 metropolita warszawski ks. kardynał Aleksander Kakowski erygował parafię pod wezwaniem św. Jana Kantego w Legionowie z kościołem parafialnym pod wezwaniem Świętego Ducha” - to fragment zaczerpnięty z kroniki parafialnej.
  • Całą wspólnotę parafialną, wszystkich wiernych świeckich, członków grup i wspólnot, służbę liturgiczną, grupy muzyczne, siostry zakonne i księży zapraszamy w niedzielę, 10 grudnia 2023, na uroczyste obchody 90. rocznicy powstania naszej parafii. Mszy świętej o godz. 13:00 będzie przewodniczył ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński
  • Z okazji tego wydarzenia przygotowany został okolicznościowy album, który zostanie wyłożony na stolikach z prasą. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie wydruku.
 17. Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8:30-10:00. Nie będzie dyżuru po południu i w sobotę.

Biuletyn

Intencje