Logo Przymierze Miłosierdzia_1

Przymierze Miłosierdzia jest Ruchem Kościelnym założonym jako Prywatne Stowarzyszenie Wiernych, zatwierdzonym i posiadającym siedzibę w archidiecezji São Paulo w Brazylii.


Nasza tożsamość

Tożsamość Ruchu wyraża się w Słowach Chrystusa: „Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim […] (Iz 61,1 nn, Łk 4,18-19).

Rodzina Przymierza Miłosierdzia przyjmuje i łączy siły mężczyzn i kobiet, celibatariuszy i małżonków, świeckich i kapłanów, którzy na różne sposoby i w różnej mierze, wezwani przez Boga, stają się „dziećmi Miłosierdzia”, aby ewangelizować zagubione owce (por. Łk 15,4-7). Ufni w moc Ducha Świętego, pełnią te wszystkie dzieła Miłosierdzia, na które pozwalają im ich własne siły.

Maryję, „Niepokalaną Oblubienicę Ducha Świętego”, uznajemy za swoją Założycielkę.


Działania Przymierza

Świadomi nierozerwalnego związku pomiędzy głoszeniem i świadczeniem miłosierdzia (por. Jk 2,14-19; 1J 3,14-17), zobowiązujemy się harmonijnie łączyć ewangelizację i dobroczynność.


Przymierze Miłosierdzia w Legionowie

Nasza grupa powstała 29.06.2017 r. w święto apostołów Piotra i Pawła. 

Dzięki uprzejmości i otwartości Księdza Proboszcza, spotykamy się na modlitwie, formacji i dzieleniu w salce Św. O. Pio., w 1,2,3 czwartek miesiąca o godz.19-tej a w ostatni czwartek miesiąca w organizujemy spotkanie domowe - Wieczernik.

Oprócz czwartkowych spotkań uczestniczymy w organizacji rekolekcji ewangelizacyjnych Ruah i Talitha Kum oraz w ewangelizacjach ulicznych - Misja Talitha Kum. 

Poruszeni doświadczeniem Miłosiernej Miłości Boga odwiedzamy 

i wspieramy na miarę naszych możliwości osoby samotne i opuszczone.

Opiekunem wspólnoty jest Ks. Samuel.

Wszystkich, którzy chcą dołączyć do naszej wspólnoty zapraszamy na spotkania czwartkowe.

Adres naszej skrzynki pocztowej to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś