Boże Ciało 2014-12
Grupą Bielanek w naszej parafii zajmuję się Ksiądz Marek Karwacz wraz z panią Moniką Pensiek oraz Magdą Grzybowską. Naszą patronką jest św. Maria Goretti. Za Jej wzorem staramy się iść do Pana Jezusa. Nasze spotkania odbywają się w kościele, w soboty o godzinie 9.00 w salce św. Łukasza (obok zakrystii). Na spotkaniach śpiewamy piosenki religijne, pogłębiamy naszą wiarę, rysujemy, pieczemy ciasta i dobrze się bawimy.

Obowiązkiem każdej bielanki jest uczestnictwo w procesjach świątecznych i tych odbywających się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. W zależności od wieku, zaangażowania i długości należenia do wspólnoty, dziewczętom przyporządkowane są odpowiednie dla nich funkcje. Najmłodsze sypią kwiatki przed Najświętszym Sakramentem w procesji, starsze niosą poduszki lub kolorowe wstążki. Dodatkowo bielankom w parafii Św. Jana Kantego przyporządkowana jest jeszcze oprawa niedzielnej Mszy dla dzieci o godzinie 11.30.

Wraz z innymi wspólnotami parafialnymi włączamy się także w przygotowanie wszystkich uroczystości kościelnych oraz świąt. Kiedy jest ładna pogoda jeździmy na wycieczki np. do Muzeum Narodowego, do kina czy po prostu na spacer po Warszawie. Wszystkie chętne dziewczynki zapraszamy na spotkania. Liczymy, że nasza grupa się powiększy!!! :)

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś