Siostry z ulicy Sowińskiego-1Nie wyobrażamy sobie naszego miasta bez obecności Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Z okazji trwającego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego publikujemy krótką charakterystykę tej wspólnoty.

Czytaj więcej...

Siostry Urszulanki-1

Bieżący rok został poświęcony Życiu Konsekrowanemu. Czym w zasadzie jest życie konsekrowane? Jest to życie osoby powołanej przez Boga dla Boga. Pan Bóg powołuje osobę na tę szczególną drogę, aby oddała Jemu swoje życie, konsekrowała je, tzn. poświęciła się na wyłączną służbę dla Niego.

Czytaj więcej...

Kiedy stoję w kolejce do konfesjonału, często mój wzrok  przyciąga obraz wiszący na ścianie po lewej stronie  naszego kościoła. Obraz nawiązuje do jednego z cudów Jezusa jaki miał miejsce na Jeziorze Galilejskim, kiedy Pan Jezus nauczał rodzinnej prowincji. Po drugim cudownym rozmnożeniu chleba Chrystus odprawił swoich uczniów na drugi brzeg ku Betsaidzie, sam zaś pożegnał się z ludźmi i udał się  na górę aby się modlić.

Czytaj więcej...

„Tutaj rodzą się zwycięstwa” – pod tym hasłem pragniemy kolejny raz jako wspólnota parafialna pielgrzymować na Jasną Górę. Są to słowa zaczerpnięte z przemówienia Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które wygłosił w tym miejscu 5 sierpnia 1974 roku. Prymas Tysiąclecia cały program swojej biskupiej posługi oparł na zawierzeniu Maryi. Uważał, że tylko związanie Polaków i Kościoła w Polsce z klasztorem na Jasnej Górze może przynieść zwycięstwo w konfrontacji z wrogim systemem komunistycznym. Było to bezpośrednie nawiązanie do duchowego testamentu Kardynała Augusta Hlonda (poprzedniego Prymasa Polski), który powtarzał: „Zwycięstwo gdy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”.

Czytaj więcej...

ŚDM Legionowo-1Światowe Dni Młodzieży to spotkanie młodych katolików z całego świata. Spotykają się oni pod przewodnictwem Ojca Świętego by wyznawać wiarę w Jezusa Chrystusa, w tej wierze wzrastać i umacniać się. Inicjatorem tych wydarzeń był św. Jan Paweł II. Po raz pierwszy spotkał się z młodzieżą w roku 1985. Idea była kontynuowana i rozwijana przez jego następców: Benedykta XVI i Franciszka.

Czytaj więcej...

Przełączając programy w telewizji, natknęłam się w TV Trwam na transmisję  z XVI Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasną Górę. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami odpowiedziały na zaproszenie ks. bp Antoniego Długosza, biskupa pomocniczego diecezji częstochowskiej i  przyjechały z całej Polski aby razem modlić się u stóp Pani Jasnogórskiej. Razem z nimi była również założycielka pierwszego Podwórkowego Kółka Różańcowego Magda Buczek. Sama doświadczając bolesnych tajemnic w swoim życiu zawsze niesie pogodę w sercu i przekazuje dzieciom radość płynącą z modlitwy różańcowej.  I ta radość dzieci promieniowała pod Jasną Górą podczas Mszy Świętej, koncertów, zabaw i konkursów.

Czytaj więcej...

W Wielki Czwartek Ks. Arcybiskup Henryk Hoser SAC wyraził wdzięczność za to, że na mapie naszej diecezji przybywa miejsc adoracji Najświętszego Sakramentu. Bez wątpienia jest to znak czasu i działanie Ducha Świętego. Papież Benedykt XVI jako odpowiedź na postępującą laicyzację wskazuje pogłębioną modlitwę Słowem Bożym i adorację eucharystyczną. Są to dwie drogi, które mogą pomóc współczesnemu człowiekowi ożywić wiarę i bardziej przylgnąć do Boga.

Czytaj więcej...

Już od około dwóch lat w parafii św. Jana Kantego w Legionowie, w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 19:00, odprawiane są msze święte w intencji ojczyzny. Kapłanem, który sprawuje duchową opiekę nad tym przedsięwzięciem, jest ks. Marek Karwacz, natomiast odpowiedzialnymi za oprawę liturgii są członkowie wspólnoty Sapientia. Należy też w tym miejscu podkreślić rolę ks. prał. Lucjana Szcześniaka, proboszcza naszej parafii, który poparł i wspiera do dziś tę inicjatywę.

Czytaj więcej...

2 lutego w całym Kościele obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Jan Paweł II mówił o życiu konsekrowanym, że: „znajduje się w samym sercu Kościoła jako element o decydującym znaczeniu dla jego misji, ponieważ wyraża najgłębszą istotę powołania chrześcijańskiego” (VC 3). Zakonnice i zakonnicy, bo o nich mowa pragną w radykalny sposób naśladować Jezusa Chrystusa rozwijając w swoim życiu rady ewangeliczne: czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. W ten sposób chcą przeciwstawić się przemijającym wartościom tego świata, które przejawiają się w pożądliwości ciała, oczu i pychy. Osoby konsekrowane swoim stylem życia przypominają nam o istnieniu nieba, do którego każdy człowiek został powołany.

Czytaj więcej...

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś