O różańcu pamiętamy nie tylko w październiku. Powinien on stać się naszą codziennością, niejako wtopić się w rzeczywistość. Różaniec nie jest czymś martwym, przeciwnie - wielu ludzi odnajduje w nim życie, mówią, że to modlitwa pulsująca miłością, dająca radość, niosąca ukojenie.

Czytaj więcej...

Watykan_1FOTO:KEP

Pochówek jest najbardziej odpowiednią formą wyrażenia wiary i nadziei w zmartwychwstanie ciała. Kremacja jednak nie jest zakazana, „chyba że została wybrana z powodów sprzecznych z nauką chrześcijańską” – czytamy o tym w najnowszym dokumencie Kongregacji Nauki Wiary na temat pochówku ciał zmarłych oraz przechowywania prochów w przypadku kremacji.

Czytaj więcej...

Za nami najważniejsze chrześcijańskie święta - Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa. Widzieliśmy Jezusa, któremu tłum oddawał królewską cześć podczas wjazdu do Jerozolimy, widzieliśmy go umęczonego i zabitego, oczekiwaliśmy na Jego zmartwychwstanie. I wreszcie objawił się nam jako Ten, który zwyciężył śmierć.

Czytaj więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych-14

Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku skłania nas do zadumy i refleksji nie tylko nad przeszłością, ale również nad teraźniejszością. Co łączy współczesną historię naszego państwa z tą sprzed 97 lat ?

Czytaj więcej...

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś