Koncert patriotyczny_10Ostatni weekend upłynął nam pod znakiem wielu patriotycznych uniesień, nie tylko za sprawą brawurowo wygranego meczu przez „biało – czerwonych” z  reprezentacją Rumunii. W sercach i pamięci naszej wspólnoty parafialnej pozostanie przede wszystkim wspaniały koncert pt. Pomyśl Polsko... w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Organizatorem koncertu był Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie.

Czytaj więcej...

Koncert patriotyczny_1W najbliższą niedzielę, 13 listopada 2016 roku w naszym kościele odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy.

 

Uroczystość Wszystkich Świętych_4

Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o powszechnym powołaniu do świętości. W tym dniu prosimy świętych o pomoc w wytrwaniu na drodze, która prowadzi do nieba. Pierwsze dni listopada to także czas modlitwy za zmarłych, którzy przeżywają stan czyśćca. Tradycyjnie w dniu 1 listopada na cmentarzu w Legionowie została odprawiona polowa Msza Święta w intencji zmarłych. Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy o godz. 12.30. Eucharystii przewodniczył Ks. parł. Lucjan Szcześniak. Homilię wygłosił Ks. Grzegorz Harasim, nasz wikariusz.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

Różaniec 2016_2Trzysta lat temu w roku 1717 papież Klemens XI przekazał korony dla obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Z okazji jubileuszu koronacji ojcowie paulini zwrócili się do Polaków aby ponownie ukoronować Maryję, tym razem ewangelicznym przykładem życia. W tym roku dzieci z naszej parafii podczas nabożeństw różańcowych razem z darem modlitwy przynoszą Maryi dobre uczynki. Jednocześnie na specjalnej koronie naklejają swoje zdjęcia. Jest to nasza parafialna korona dla Matki Bożej.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

Piekary Śląskie_8W sobotę 15 października br. pod hasłem: „O zgodę w rodzinach i Ojczyźnie”, pielgrzymowaliśmy do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Grupa liczyła stu pielgrzymów. Przewodnikami byli nasi wikariusze – Ks. Dariusz i Ks. Kamil.

Czytaj więcej...

joomplu:4889

Wypominki roczne

Intencje różańcowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś