Powitanie Księdza Proboszcza Grzegorza Kucharskiego_16

Dnia 28 czerwca 2020 r. powitaliśmy naszego nowego Proboszcza - Księdza Grzegorza Kucharskiego. Nowy Proboszcz został powitany chlebem i solą przez rodzinę wspólnoty parafialnej. Podczas sprawowanej liturgii Ksiądz Proboszcz złożył przysięgę na Pismo Święte, że będzie prowadził swoją nową owczarnię do zbawienia. Życzymy Księdzu Proboszczowi wielu łask bożych i ludzkiej życzliwości na nowej drodze posługi.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia

Pożegnanie Księdza Proboszcza Lucjana Szcześniaka_13
Dnia 21 czerwca 2020 r. pożegnaliśmy naszego Księdza Proboszcza Lucjana Szcześniaka. Ksiądz Proboszcz odszedł na zasłużoną emeryturę po 25 latach pracy w naszej parafii i 41 latach pracy w Legionowie. Wyrazy wdzięczności Księdzu Proboszczowi składały władze rządowe i samorządowe, licznie przybyli kapłani, wspólnoty parafialne oraz rzesze wiernych. Ksiądz Lucjan zapisał się w pamięci wszystkich jako kapłan będący blisko ludzi i ich spraw. Jak podkreślił w wygłoszonej homilii Ksiądz Piotr Pierzchała był pasterzem "pachnącym owcami", zawsze skorym do pomocy, gromadzącym na plebanii licznych kapłanów pomagających w naszej parafii. Ksiądz Proboszcz będzie zawsze mile widziany w naszej parafii i w naszych domach.
 

Drodzy Bracia i Siostry! 

Zachęcamy do włączenia się w Jerycho Różańcowe o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Jerycho rozpocznie się w czwartek 12 marca 2020 r. o godz. 19 (wcześniej - na godz. 18 zapraszamy na Mszę świętą do naszego kościoła parafialnego) i potrwa 7 dni, czyli do czwartku 19 marca (Uroczystość św. Józefa) do godz. 19.  

Jest możliwość nieustannej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem przez cały czas trwania Jerycha. Aby było to możliwe, należy spełnić jeden warunek:

kaplica będzie otwarta, jeżeli na każdą godzinę będą czuwały i modliły się w kaplicy przynajmniej dwie osoby. Jeżeli ktoś może adorować Pana Jezusa podczas modlitwy związanej z Jerychem, to prośba, aby zaznaczył to na poniższym arkuszu w odpowiedniej tabelce.

Szczegółowe instrukcje zawarte są w formularzu. Gdyby ktoś nie mógł go otworzyć i się zapisać, prosimy o kontakt z osobą edytującą arkusz: 886 727 895 (Marzena).

DOŁĄCZ DO JERYCHA

Wszystkich Świętych 2019_27

Pierwszego listopada uroczystą Mszą Świętą, sprawowaną na cmentarzu a koncelebrowaną przez przedstawicieli wszystkich legionowskich parafii rozpoczęliśmy oktawę modlitw za zmarłych. Do ósmego listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za dusze czyśćowe. Należy przy tym być w stanie łaski uświęcającej. Korzystajmy z tego daru i ofiarujmy go za bliskich nam zmarłych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Wizyta Biskupa Romualda Kamińskiego 20.10.2019 r._29

20 października mieliśmy wiele okazji do świętowania. Tego dnia obchodziliśmy parafialny odpust ku czci Świętego Jana Kantego, przeżywaliśmy wizytację kanoniczną naszego Biskupa Romualda Kamińskiego oraz uczestniczyliśmy w poświęceniu figury Świętego Michała Archanioła.

Czytaj więcej...

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś