Chór Parafialny istnieje niemal od momentu powstania naszej parafii.
Pierwsze wzmianki dotyczące Chóru Parafialnego znajdujące się w Kronice parafialnej pochodzą z roku 1936. Organistą i pierwszym chórmistrzem był Leon Rykaczewski. Od początku swojego istnienia chór parafialny był jednym z ważniejszych ośrodków integracji społeczeństwa legionowskiego, kiedy to życie religijne, kulturalne i patriotyczne skupiało się wokół kościoła.


Chór parafialny po dzień dzisiejszy bierze czynny udział w życiu wspólnoty parafialnej. Uczestniczy we Mszy świętej o godz. 10.00 w każdą niedzielę i święta a także podczas ważnych uroczystości.
Przez wiele lat opiekunem chóru był pan Józef Podlecki miejscowy organista.


Od 01.11.2007roku po przejściu na emeryturę pana Józefa chór pracuje pod kierownictwem organisty Piotra Małysy i jego żony Stanisławy.
Opiekunem duchowym jest ksiądz proboszcz Lucjan Szcześniak.
Próby odbywają się w każdą środę (oprócz świąt) po wieczornej Mszy świętej w jednej z sal przy kościele.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które lubią śpiewać, chcą pracować w grupie, a poprzez swój śpiew wielbić Boga i ubogacać życie naszej wspólnoty parafialnej.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio z organistami.

 

 

Adoracja w kaplicy

Nasza Wspólnota

Intencje Mszy Św.

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Słowo Boże na dziś