Ogłoszenia parafialne na 6 czerwca 2021 r.

 1. Dzisiaj: 
  1. o godz. 13:00 nasz parafianin, ks. Patryk Filipiak, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie, odprawi w naszym kościele po raz pierwszy Mszę Św. i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. 

  2. po każdej Mszy zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. 

  3. o godz. 17:15 nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja eucharystyczna wokół kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 2. W pozostałe dni oktawy Bożego Ciała (do czwartku włącznie) nieszpory i procesja po Mszy wieczornej.

 3. We wtorek ks. proboszcz Grzegorz Kucharski oraz ks. Krzysztof Gołaś będą obchodzić jubileusz 35-lecia kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 7 będziemy dziękować Panu Bogu za ich powołanie i posługę w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy.

 4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa wianków. Konferencja dla narzeczonych w Wieczerniku o godz. 19.00. 

 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00, procesja eucharystyczna oraz nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, za udział w którym można uzyskać odpust zupełny. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.

 6. W ramach rekolekcji 33-dniowych nabożeństwa pokutne w czwartek ok. godz. 19 i w piątek ok. godz. 19:30. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, Msza Święta na zakończenie rekolekcji z uroczystym aktem ofiarowania się Jezusowi przez ręce Maryi o godz. 10.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować 50-lecie kapłaństwa ks. prałata Lucjana Szcześniaka w czasie Mszy św. o godz. 13.00. Zapraszamy grupy parafialne i wszystkich parafian do wspólnego świętowania z Czcigodnym Jubilatem. Zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

 8. W naszej kaplicy trwa wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji przez przynajmniej jedną godzinę w miesiącu. Szczegóły i deklaracje zgłoszeniowe można znaleźć w broszurce na stoliku z prasą i wypełnione przynieść do kancelarii lub zakrystii. Można je też złożyć elektronicznie na parafialnej stronie internetowej ( www.adoracja.jankantylegionowo.pl

 9. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: ograniczenie uczestników liturgii w kościele – 1 osoba na 15 m2; zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Przy chrzcielnicy Komunia św. jest udzielana tylko na rękę. Aktualna jest dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane, ale tylko dla osób starszych i chorych oraz przebywających na kwarantannie.

 10. Wspólnota Drabina Jakubowa, prowadzona przez księży Orionistów, organizuje wakacyjne turnusy rekolekcyjne dla osób niepełnosprawnych - w Brańszczyku koło Wyszkowa. Aby mogły się one odbyć potrzebni są odważni wolontariusze, którzy zechcą pomóc podopiecznym na wózkach cieszyć się wspólnym czasem spotkania i modlitwy. Drabina Jakubowa zaprasza na wakacyjny wolontariat (7 dni) - zawsze poprzedzony szkoleniem bezpieczeństwa, - na którym można poznać i przełamywać ograniczenia! Zarówno te własne, jak i te wynikające z niepełnosprawności. Szczegóły można znaleźć w ulotkach, które będą rozdawane przed kościołem lub na stronie internetowej DrabinaJakubowa.pl i na facebookowym profilu wspólnoty.

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś