Ogłoszenia parafialne na 30 maja 2021 r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 19 spotkanie kościelnej służby porządkowej Totus Tuus.

 2. Jutro święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie nabożeństwo majowe. Podczas Mszy o godz. 18 księża, którzy w 2017 roku przyjęli sakrament święceń, będą wraz z o. Grzegorzem Zagórowskim dziękować za 4 lata kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. We wtorek Dzień Dziecka. Podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy szczególnie modlili się za dzieci z naszej parafii – by wzrastały w łasce u Boga i u ludzi. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30.

 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 7, 8:30, 10, i 18. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja do czterech ołtarzy, za udział w której można uzyskać odpust zupełny. W tym roku procesja Bożego Ciała będzie przebiegać ulicami: Kościelną, ks. Kordeckiego, Parkową, Jagiellońską i ks. Skorupki. Zachęcamy do udekorowania domów wzdłuż trasy procesji. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna, nie będzie też konferencji dla narzeczonych.

 5. W oktawie Bożego Ciała nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła po Mszy wieczornej, a w niedzielę o 17:15. 

 6. W piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 6.15; 16.30 i 18.00. Spowiedź rano od 6.00 i po południu od 16.00. Ostatnia przed przerwą wakacyjną wizyta u chorych od godz. 8.15. Prosimy o zgłaszanie chorych do kancelarii.

 7. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie: różaniec, medytacja, a następnie spotkanie w ramach rekolekcji 33-dniowych.

 8. W przyszłą niedzielę Msza św. prymicyjna neoprezbitera ks. Patryka Filipiaka o godz. 13.00. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

 9. W dniu 13 czerwca będziemy świętować 50-lecie kapłaństwa ks. prałata Lucjana Szcześniaka w czasie Mszy św. o godz. 13.00. Zapraszamy grupy parafialne i wszystkich parafian do wspólnego świętowania z Czcigodnym Jubilatem.

 10. W naszej kaplicy trwa wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji przez przynajmniej jedną godzinę w miesiącu. Szczegóły i deklaracje zgłoszeniowe można znaleźć w broszurce na stoliku z prasą i wypełnione przynieść do kancelarii lub zakrystii. Można je też złożyć elektronicznie na parafialnej stronie internetowej ( www.adoracja.jankantylegionowo.pl ).

 11. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: ograniczenie uczestników liturgii w kościele – 1 osoba na 15 m2; zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Przy chrzcielnicy Komunia św. jest udzielana tylko na rękę. Aktualna jest dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane, ale tylko dla osób starszych i chorych oraz przebywających na kwarantannie.

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś