Ogłoszenia parafialne na 16 maja 2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 
  1. Rocznica I Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 podczas Mszy o godz. 10 i 13. 

  2. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (grupa młodsza) o godz. 16.00 dla chłopców i o godz. 17.00 dla dziewcząt. 

 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja, zbiera dzisiaj podpisy pod listem do Prezydenta RP w sprawie obrony Fundacji Lux Veritatis.

 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 17.30.

 4. W poniedziałek Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 5. W najbliższą sobotę:
  1. O godz. 10.00 w naszym kościele ks. bp Jacek Grzybowski udzieli święceń diakonatu alumnom V roku Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. 

  2. O godz. 13.00 i 14.30 Pierwsza Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. 

  3. O godz. 16.00 Msza św. i spotkanie w ramach Rekolekcji 33 dniowych

  4. O godz. 18 uroczysta Mszy wigilijna rozpoczynająca Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a po niej czuwanie prowadzone przez zespół TUKanty.

 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
  1. Z uwagi na to, że nasz kościół jest pod wezwaniem Świętego Ducha, jest to także uroczystość odpustowa w naszej parafii. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. 

  2. Będziemy mogli wesprzeć dom dziecka prowadzony przez siostry elżbietanki w Betlejem.

  3. O godz. 18 Msza św. dziękczynna za sakrament bierzmowania, którego 24 kwietnia udzielił naszej młodzieży bp Jacek Grzybowski. Po Mszy św. rozdanie pamiątek tym osobom, które wówczas ten sakrament przyjęły.

 7. Prosimy o przygotowanie projektów ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

 8. Dziękujemy wszystkim, którzy wielkodusznie podjęli się zobowiązania do regularnej adoracji. Adoracja Wieczysta trwa w naszej Parafii. Bogu niech będą dzięki za ten szczególny dar. Chętnych pragnących włączyć się w to dzieło zapraszamy do zakrystii po Mszy św. Szczegóły i deklaracje zgłoszeniowe można znaleźć w broszurce na stoliku z prasą i wypełnione przynieść do kancelarii lub zakrystii. Można je też złożyć elektronicznie na stronie: www.adoracja.jankantylegionowo.pl .

 9. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: ograniczenie uczestników liturgii w kościele – 1 osoba na 15 m2; zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Przy chrzcielnicy Komunia św. jest udzielana tylko na rękę. Aktualna jest dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane dla osób starszych i chorych oraz przebywających na kwarantannie.

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś