Ogłoszenia parafialne na 9 maja 2021 r.

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji Warszawsko-Praskiej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 obchodzą rocznicę I Komunii św. – podczas Mszy św. o godz. 13 dziękujemy Panu Bogu za łaskę umocnienia sakramentem Bożej Miłości. Nabożeństwo majowe o 17:30, a o godz. 19 w Kaplicy Adoracji modlitwa małżeńska.

  2. Jutro rozpoczynamy rekolekcje 33-dniowe „Do Jezusa przez Maryję”. Msza inaugurująca o godz. 18, po niej spotkanie wprowadzające. Szczegółowy program rekolekcji wyłożony jest na stoliku z prasą oraz dostępny na stronie parafii: www.rekolekcje.jankantylegionowo.pl .

  3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła (przynosimy świece). Konferencja dla narzeczonych w Wieczerniku o godz. 19.00.

  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rocznica I Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 podczas Mszy o godz. 10 i 13. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (grupa młodsza) o godz. 16.00 dla chłopców i o godz. 17.00 dla dziewcząt. 

  5. W dniu 23 maja o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za sakrament bierzmowania. Po Mszy św. rozdanie pamiątek tym osobom, które przyjęły sakrament w naszej wspólnocie parafialnej 24 kwietnia 2021 r. z rąk ks. bpa Jacka Grzybowskiego.

  6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 17.30.

  7. W kolejne soboty maja dzieci z naszej parafii przystępują do I Komunii św. Polecamy je gorącej modlitwie całej wspólnoty.

  8. Dziękujemy wszystkim, którzy wielkodusznie podjęli się zobowiązania do regularnej adoracji. Adoracja Wieczysta trwa w naszej Parafii. Bogu niech będą dzięki za ten szczególny dar. Chętnych pragnących włączyć się w to dzieło zapraszamy do zakrystii po Mszy św. Szczegóły i deklaracje zgłoszeniowe można znaleźć w broszurce na stoliku z prasą i wypełnione przynieść do kancelarii lub zakrystii. Można je też złożyć elektronicznie na stronie: www.adoracja.jankantylegionowo.pl

  9. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: ograniczenie uczestników liturgii w kościele – 1 osoba na 15 m2; zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Przy chrzcielnicy Komunia św. jest udzielana tylko na rękę. Aktualna jest dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane dla osób starszych i chorych oraz przebywających na kwarantannie.

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś