Ogłoszenia parafialne na 2 maja 2021 r.

 1. W dniu dzisiejszym ks. Stanisław Kania z Rajszewa głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę świątyni parafialnej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła rozpocznie się o godz. 17.15.

 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 17.30.

 3. W poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, nabożeństwo majowe o godz. 17:30.

 4. W czwartek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji pierwszego czwartku miesiąca podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz o potrzebne łaski dla naszych kleryków: Patryka, Mariusza i Pawła. Konferencja dla narzeczonych o godz. 19.00 w Wieczerniku.

 5. W piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 6.15; 16.30 i 18.00. Spowiedź rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.00. Wizyta u chorych od godz. 8.15. Prosimy o zgłaszanie chorych do kancelarii.

 6. W sobotę Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu pierwsza grupa dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpi do I Komunii świętej. Ogarniamy je gorącą modlitwą całej wspólnoty oraz ich Rodziców i rodziny.

 7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji Warszawsko-Praskiej.

 8. Patryk Michał Filipiak alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Tarchominie w dniu 5 czerwca 2021 roku ma przyjąć święcenia prezbiteratu. Polecamy naszego diakona modlitwie wszystkich wiernych.

 9. W poniedziałek 10 maja Mszą Świętą o godz. 18 rozpoczniemy rekolekcje 33-dniowe „Do Jezusa przez Maryję”. Szczegółowy program wyłożony jest na stoliku z prasą oraz dostępny na stronie parafii: www.rekolekcje.jankantylegionowo.pl .

 10. Dziękujemy wszystkim, którzy wielkodusznie podjęli się zobowiązania do regularnej adoracji. Adoracja Wieczysta trwa w naszej Parafii. Bogu niech będą dzięki za ten szczególny dar. Chętnych pragnących włączyć się w to dzieło zapraszamy do zakrystii po Mszy św. Szczegóły i deklaracje zgłoszeniowe można znaleźć w broszurce na stoliku z prasą i wypełnione przynieść do kancelarii lub zakrystii. Można je też złożyć elektronicznie na stronie: www.adoracja.jankantylegionowo.pl

 11. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: ograniczenie uczestników liturgii w kościele – 1 osoba na 20 m2; zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Przy chrzcielnicy Komunia św. jest udzielana tylko na rękę. Aktualna jest dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane.

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś