Ogłoszenia parafialne na 4 kwietnia 2021 r.

  1. Niech radość poranka wielkanocnego napełni miłością i pokojem wszystkich naszych Parafian i Gości. Tajemnica Zmartwychwstania staje się naszym udziałem w dziele zbawczym. Wiara w Jezusa Chrystusa, który jest Panem i Zbawicielem niech uwolni nas od wszelkich niepokojów i napełni nadzieją życia w bliskości z Jego misją zbawienia każdego człowieka. 

  2. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte odprawiane będą po procesji rezurekcyjnej o godz. 10, 11:30, 13 i 18.  15 minut po zakończeniu transmisji w niedzielę wielkanocną rano po rezurekcji i o godz. 12.40 w niedzielę i poniedziałek wielkanocny, będzie można uczestniczyć w kościele w samym tylko obrzędzie Komunii Świętej i przyjąć Ciało Pańskie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji po rezurekcji do godz. 14. 

  3. W poniedziałek wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy po wieczornej Mszy św. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo w ramach Godziny Miłosierdzia o 15.00. Taca będzie przeznaczona na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji. 

  5. Podziękowanie dla wszystkich, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczna wdzięczność dla osób, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański; za piękną oprawę liturgiczną i muzyczną Triduum Paschalnego oraz realizację transmisji uroczystości paschalnych na naszej stronie parafialnej. 

  6. Dziękujemy wszystkim, którzy wielkodusznie zobowiązali się do regularnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ponad 430 osób podjęło się niemal tysiąca dyżurów adoracyjnych w miesiącu. Z wielką radością możemy ogłosić, że od jutra od godz. 8 rozpoczniemy w naszej parafii adorację wieczystą, co oznacza, że Kaplica Adoracji będzie otwarta przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Potrzebujemy jeszcze kilku osób do uzupełnienia dyżurów z niedzieli na poniedziałek. Chętnych zapraszamy do zakrystii po Mszy św. Szczegóły i deklaracje zgłoszeniowe można znaleźć w broszurce na stoliku z prasą i wypełnione przynieść do kancelarii lub zakrystii. Można je też złożyć elektronicznie na parafialnej stronie internetowej. 

  7. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: ograniczenie uczestników liturgii w kościele – 1 osoba na 20 m2; zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Przy chrzcielnicy Komunia św. jest udzielana tylko na rękę. Aktualna jest dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane.

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś