Ogłoszenia parafialne na 10 stycznia 2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Pańskiego; kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i wspólnotom, które dotąd podjęły się zobowiązania do regularnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Z wielką radością możemy ogłosić, że dzięki Waszej gorliwości Kaplica Adoracji będzie otwarta dłużej już od jutra: w poniedziałki i wtorki od 7 do 21, a od środy (od godz. 7) do niedzieli (do godz. 14:00) Kaplica będzie otwarta dzień i noc z przerwą techniczną w środy i soboty od 17:30 do 19. W rozpisce w biuletynie i na tablicy informacyjnej przy Kaplicy jeszcze nie uwzględniono adoracji z soboty na niedzielę, ale Kaplica będzie wtedy otwarta.
  Obecnie poszukujemy chętnych do adoracji w nocy od niedzieli do środy. Deklaracje zgłoszeniowe można znaleźć w broszurce na stoliku z prasą i wypełnione wrzucić do skrzynki przy szopce, możne je też wypełnić elektronicznie na parafialnej stronie internetowej na www.adoracja.jankantylegionowo.pl

 3. W czwartek konferencja dla narzeczonych o godz. 19.00 w wieczerniku.

 4. Jak już ogłaszaliśmy, z racji pandemii w tym roku nie może się odbyć tradycyjna wizyta duszpasterska. Ponieważ nie możemy razem pomodlić się w domach i mieszkaniach, zapraszamy naszych parafian do kościoła na specjalne Msze Święte, które będą sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 19, a w soboty o godz. 10. Podczas Mszy każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą błogosławieństwa mieszkania do odmówienia w gronie rodzinnym. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dotychczas złożone ofiary na tacę podczas Mszy kolędowych, które zostaną przeznaczone na planowaną w tym roku termomodernizację świątyni parafialnej. W tym tygodniu zapraszamy:
  1. w poniedziałek 11 stycznia – mieszkańców ul. Hubala 6, Kujawskiej, Lisa Kuli, Sobieskiego, Bema
  2. we wtorek 12 stycznia – ul. Mazowieckiej, Kilińskiego, ks. Konarskiego, Konopnickiej
  3. w środę 13 stycznia – ul. Królowej Jadwigi, Matejki, Marszałkowskiej, Emilii Plater
  4. w czwartek 14 stycznia – ul. Jagiellońskiej 15 i 17, Poznańskiej
  5. w piątek 15 stycznia – ul. Mickiewicza 25,27,35,37 oraz domów jednorodzinnych
  6. w sobotę 16 stycznia – ul. Kościuszki, ks. Kordeckiego, Kozietulskiego

   Szczegółowy plan umieszczony jest na stronie internetowej. Oczywiście można uczestniczyć we Mszy w innym terminie, niż przewidziany w planie. 
 5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania, które odbędą się w wieczerniku. Dla grupy starszych w niedzielę 24 stycznia o godz. 17:20, a dla grupy młodszych w niedzielę 31 stycznia o godz. 17:20. 
 6. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: ograniczenie uczestników liturgii w kościele – 1 osoba na 15 m2; zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Przy chrzcielnicy Komunia św. jest udzielana tylko na rękę. Aktualna jest dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane.