Ogłoszenia parafialne na 3 stycznia 2021 r.

 1. Dzisiaj nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.20 w kościele. Nie będzie spotkania dla Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus, natomiast o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które pragną spotkania z Panem Jezusem w uwielbieniu i adoracji na Modlitwę Małżeńską w kościele.

 2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. z poświęceniem kadzidła i kredy będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na misje święte. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 8.00 do 14.00.

 3. W czwartek Msza św. o powołana kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00. Konferencja dla narzeczonych o godz. 19.00 w wieczerniku. Tego dnia ks. prał. Lucjan Szcześniak obchodzi swoje imieniny, dlatego otaczamy go szczególną modlitwą o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski na dalsze lata posługi w naszej parafii. Msze w intencji naszego czcigodnego Solenizanta zostaną odprawione dzień wcześniej, w środę 6 stycznia o godz. 7 (od Kół Żywego Różańca) i 13 (od parafian).

 4. W piątek wieczór uwielbienia ok. 19:45 w kościele.

 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.

 6. Jak już ogłaszaliśmy, z racji pandemii w tym roku nie może się odbyć tradycyjna wizyta duszpasterska. Ponieważ nie możemy razem pomodlić się w domach i mieszkaniach, zapraszamy naszych parafian do kościoła na specjalne Msze Święte, które będą sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 19, a w soboty o godz. 10. Podczas Mszy każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą błogosławieństwa mieszkania do odmówienia w gronie rodzinnym. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dotychczas złożone ofiary na tacę podczas Mszy kolędowych, które zostaną przeznaczone na planowaną w tym roku termomodernizację świątyni parafialnej. 

  W tym tygodniu zapraszamy:
  1. w poniedziałek 4 stycznia – mieszkańców ul. Hubala 2 i ul. Hanki
  2. we wtorek 5 stycznia – ul. Hubala 3, Reymonta, Wileńska, Warmińska, Weteranów
  3. w czwartek 7 stycznia – ul. Hubala 4, Krakowska, Lwowska, Kościelna
  4. w piątek 8 stycznia – ul. Hubala 5, Rycerska, Schabowskiego, Senatorska, Siemiradzkiego, Sienkiewicza, Skargi, Skorupki
  5. w sobotę 9 stycznia – Czarnieckiego, Zygmuntowska, Żeromskiego

   Szczegółowy plan umieszczony jest na stronie internetowej i kartkach na stoliku z prasą. Oczywiście można uczestniczyć we Mszy w innym terminie, niż przewidziany w planie. 
 7. Zachęcamy do włączenia się w dzieło „Godzina dla Jezusa”, które polega na regularnym adorowaniu Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji przez jedną godzinę przynajmniej raz miesiącu. Więcej informacji wraz z deklaracją zgłoszeniową można znaleźć w broszurce umieszczonej na stoliku z prasą za ławkami lub na stronie internetowej parafii. Wypełnione deklaracje można  złożyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub wrzucić do skrzynki przy szopce.

 8. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: ograniczenie uczestników liturgii w kościele – 1 osoba na 15 m2; zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Przy chrzcielnicy Komunia św. jest udzielana tylko na rękę. Aktualna jest dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane.

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś