Drodzy Parafianie!

Reagując na coraz poważniejszą sytuację w kraju, a jednocześnie przygotowując się na trudną przyszłość, młodzież z "Góry Błogosławieństw" we współpracy z parafialną Caritas, chce utworzyć parafialną bazę wolontariuszy, którzy chcą i mogą pomóc osobom starszym oraz poddanym kwarantannie. Pomoc będzie polegała na tym, żeby zadzwonić i porozmawiać, zapytać, czy czegoś potrzebują, żeby zrobić zakupy, wyprowadzić psa na spacer itp. Na chwilę obecną parafia nie ma jeszcze zgłoszonego zapotrzebowania w tej kwestii, ale chodzi o to, żeby być gotowym, gdy liczba osób odizolowanych wzrośnie.

Kto może dołączyć do zespołu wolontariuszy? Każdy zdrowy, chętny i pełnoletni parafianin (lub mieszkaniec Legionowa i okolic). Zgłaszać się można pod numerem: 665-835-179 (koordynatorem projektu jest Julia). Tam też można będzie otrzymać więcej informacji oraz zgłosić zapotrzebowanie opieki.

Potraktujmy to jako okazję do pełnienia uczynków miłosierdzia, zgodnie z zapowiedzią Pana Jezusa: "wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25,40).

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś