Ogłoszenia parafialne na 12 stycznia 2020 r.

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.

 3. Dzisiaj, o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na parafialne kolędowanie przy Żłóbku Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich parafian.

 4. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

 5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 6. W piątek, 17 stycznia, przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, które zostało powołane, aby troszczyć się o życie religijne Polaków przebywających poza Ojczyzną.  

 7. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

  Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:
  • poniedziałek – 13 I od godz. 16.00 – ul. Hubala 2, ul. Broniewskiego 5 i Matejki

  • wtorek – 14 I od godz. 16.00 – ul. Sowińskiego 8 i 16.

  • środa – 15 I od godz. 16.00 – ul. Sowińskiego 12 i 19.

  • czwartek – 16 I od godz. 16.00 – ul. Królowej Jadwigi 10 i al. 3 Maja 29.

  • piątek – 17 I od godz. 16.00 – ul. al. 3 Maja 31 i ul. Jagiellońska 21.

  • sobota – 18 I od godz. 9.00 – ul. Rycerska, Senatorska, Krasińskiego i Jagiellońska (domy jedn.), Barska, Moniuszki i Głowackiego.

  • poniedziałek – 20 I od godz. 16.00 – ul. Krasińskiego 75, al. 3 Maja 26 i ul. Marszałkowska.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś