Ogłoszenia parafialne na 5 stycznia 2020 r.

 1. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

 2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecamy tę składkę ofiarności Parafian.

 3. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany Orszak Trzech Króli. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Nasz Legionowski Orszak rozpocznie się o godz. 10.15 z placu przy figurze Matki Bożej na rogu skrzyżowania ulic marsz J. Piłsudskiego i króla Jana III Sobieskiego. Uczestnicy Orszaku wezmą udział we Mszy Św. o godz. 11.30.

 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 5. Dziś o godz. 17.20 odbędzie się comiesięczne nabożeństwo i procesja eucharystyczna, a o godz. 19.00 spotkanie kościelnej służby porządkowej "Totus Tuus".

 6. W najbliższą sobotę (11 I ) na godz. 15 zapraszamy do Wieczernika na wspólne spotkanie opłatkowe wszystkich kół różańcowych naszej parafii, a więc Żywego Różańca i Różańca Rodzinnego.

 7. W przyszłą niedzielę (12 I) o godz. 19 zapraszamy do kościoła na parafialne kolędowanie przy Żłóbku Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich parafian.

 8. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

  Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:
  • wtorek – 7 I od godz. 16.00 – ul. Chrobrego, Ostrobramska i Kilińskiego.

  • środa – 8 I od godz. 16.00 – ul. Czarnieckiego, Sobieskiego, Toruńska i ks. Skargi.

  • czwartek – 9 I od godz. 16.00 – ul. Mickiewicza nr 35 i 37.

  • piątek – 10 I  od godz. 16.00  – ul. Hubala 1 i Broniewskiego nr 4.

  • sobota – 11 I od godz. 9.00 – ul. Batorego i Hetmańska.

  • poniedziałek – 13 I od godz. 16.00 – ul. Hubala 2 i ul. Broniewskiego 5.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś