Ogłoszenia parafialne na 29 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

 2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 18.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Msze Św. będą: o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

  W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 6.15, 16.30 i 18.00. Spowiedź i Komunia św. pierwszopiątkowa dla obłożnie chorych parafian w domach będzie od godz. 8.15.

  W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i pierwszosobotnie nabożeństwo rozpocznie się o godz. 7.00.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 J.E. Bp. Józef Zawitkowski odprawi Mszę Św. z uroczystym błogosławieństwem małżeństw.

 6. W poniedziałek – 6 stycznia – o godz. 10.15 rozpocznie się Orszak Trzech Króli i o godz. 11.30 w naszym kościele będzie odprawiona uroczysta Msza Św.

 7. Dzisiaj o g. 19.00 w kaplicy adoracji rozpocznie się modlitwa małżeńska. Zapraszamy szczególnie małżeństwa oraz narzeczonych.

 8. Wczoraj w naszej parafii rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolędę. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom, które nas przyjęły, za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:
  • poniedziałek, – 30 XII od godz. 15.30 – ul. Wileńska, Lubelska, Grunwaldzka i Bema.
  • czwartek – 2 I od godz. 15.30 – ul. Kościuszki i Jasnogórska.
  • piątek – 3 I  od godz. 15.30   ul. Krakowska.
  • sobota – 4 I od godz. 9.00  ul. Pomorska, Zygmuntowska, Lwowska i Lisa Kuli.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś