Ogłoszenia parafialne na 25 grudnia 2019 r.

 1. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

 2. Msze Święte dzisiaj w ciągu dnia będą: o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00, a jutro jak w każdą niedzielę.

 3. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie wspominamy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. W piątek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitw w intencji poszanowania nienarodzonego jeszcze życia. Błogosławieństwo niemowląt i małych dzieci będzie przed Mszą Świętą o godz.18.00.

 4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i polskich wydziałów teologicznych. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian.

 5. W sobotę – 28 grudnia - rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie rodzin, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić Parafian, aby wspólną modlitwą upraszać Boże błogosławieństwo dla całej rodziny i omówić sprawę praktyk religijnych, w tym bardzo ważną sprawę udziału dzieci i młodzieży w katechizacji. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej, a także uaktualnienia danych w kartotece parafialnej.

 6. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi. Bardzo zapraszamy na prowadzoną modlitwę małżeńską, w niedzielę Świętej Rodziny 29 grudnia, o g. 19.00 w kaplicy adoracji. zapraszamy szczególnie małżeństwa oraz narzeczonych.

 7. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić:
  • 28 XII br. od godz. 9.00 – ul. Poznańska i Mazowiecka.
  • 30 XII br. od godz. 15.30– ul. Wileńska, Lubelska, Grunwaldzka i Bema.
 8. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas.

  Drodzy Parafianie i Goście! Niech te święta dla Was wszystkich będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym. Życzymy wszystkim pięknych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś