Ogłoszenia parafialne na 1 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

 2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Osoby, które chciałyby wesprzeć " słodki poczęstunek" dla dzieci podczas rorat proszone są o kontakt z ks. Szymonem. Ze względu na roraty pierwsza Msza Św. w dni powszednie Adwentu będzie o godz. 6.15.

 4. Podczas Adwentu niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.

 5. We wtorek, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne.

 6. Dziś o godz. 17.20 odbędzie miesięczna adoracja Najśw. Sakranentu i procesja eucharystyczna, a po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dlaTotus Tuus.

 7. Jutro o godz. 19.00 w sali oazy odbędzie się spotkanie wspólnoty Sapientia.

 8. W tym roku po sobotnich roratach, młodzież z naszej parafialnej wspólnoty "Góra Błogosławieństw" zaprasza parafian na skromne śniadanie do Wieczernika. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa młodych będzie dobrą okazją do umacniania ducha wspólnoty parafialnej.

 9. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W piątek Msza św. o Naświetszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 6.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź i Komunia św. pierwszopiątkowa dla obłożnie chorych parafian w domach będzie od godz. 8.15. W liturgii tego dnia wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.45 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo.

 11. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

 12. Adoptuj duchowo bierzmaka!Nie masz pomysłu na postanowienie adwentowe? Mamy dla Ciebie propozycję. Możesz codziennie od dziś do 24 grudnia swoją modlitwą objąć jedną osobę—kandydata do bierzmowania z naszej parafii. To proste: u ks. Grzegorza możesz wylosować imię kandydata do bierzmowania wraz z tekstem modlitwy za niego. Modlitwę odmawiasz codziennie od dziś do 24 grudnia. Szczegóły u ks. Grzegorza w zakrystii.
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
  • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
  • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
  • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś