Ogłoszenia parafialne na 27 października 2019 r.

  1. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

  2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych: dzisiaj o godz. 17.20, a w dni powszednie do czwartku włącznie dla dzieci o godzinie 17.15, dla wszystkich ok. godz. 18.30.

  3. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze św. będą odprawione: o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. W uroczystość Wszystkich Świętych uwielbiamy Boga w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msza Święta na naszym cmentarzu będzie o godzinie 12.30. Podczas Mszy Świętej i procesji będziemy polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie zmarłych w ostatnim roku. Natomiast modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach oktawowych będzie w kościele o godz. 17.00.

  4. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki.

  5. Pamiętajmy również, w dn. 1 - 8 listopada będzie można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, a w niedzielę również kościoła i ofiarować go za naszych zmarłych. Warunki konieczne do uzyskania odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tego uczynku miłosierdzia, gdyż w ten sposób włączamy się w świętych obcowanie i możemy żywić większą nadzieję, że po naszej śmierci i o nas też ktoś będzie pamiętał, a zmarli, którym my pomogliśmy, wyjdą nam naprzeciw i będą się za nami wstawiać przed obliczem naszego Boga i Pana. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie podczas każdej Mszy Św., a dla obłożnie chorych w domach w piątek, 8 listopada br.
    W piątek z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.

  6. W sobotę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00 (z procesją żałobną wokół kościoła) i 18.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie w kaplicy po Mszy św. o godz. 7.00.

  7. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną zgłębiać wiedzę o Piśmie Świętym oraz wchodzić w głębszą relację ze słowem Bożym na pierwsze spotkanie kręgu biblijnego, powstałego przy wspólnocie Góra Błogosławieństw. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Spotkanie odbędzie się jutro, w poniedziałek 28 października o godz. 19.00 w sali przy Caritasie. Szczegóły w biuletynie parafialnym.

  8. W najbliższy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę podczas Mszy Świętej o godz. 18. Po Mszy, podczas ostatniego nabożeństwa różańcowego, będziemy zawierzać losy Polski Matce Bożej.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś