Ogłoszenia parafialne na 13 października 2019 r.

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!” Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom.

 2. Dziś z racji Dnia Papieskiego młodzież oazowa sprzedaje przy wyjściu z kościoła papieskie kremówki. Dochód przeznaczony będzie na cele formacyjne młodzieży.

 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
  • dzieci od poniedziałku do piątku o godz.17.15,

  • wszystkich dzisiaj o godz. 17.00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie - różaniec z procesją światła, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

   Przypominamy też o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 4. We wtorek (15 października), podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji Radia Maryja i dzieł wokół niego powstałych. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. 

 5. W środę, 16 X br., w 41 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, zapraszamy wszystkie Wspólnoty Różańcowe naszej parafii na wyjątkowe spotkanie modlitewno-formacyjne. Odwiedzi nas ks. bp Marek Solarczyk, który odprawi Mszę świętą o godz. 18.00, a następnie poprowadzi różaniec. Po części modlitewnej, ok. godz. 19.15, zapraszamy do wieczernika na specjalną konferencję, podczas której ks. biskup pragnie spotkać się z wszystkimi członkami Wspólnot Różańcowych. 

 6. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza w piątek podczas Mszy Św., a szczególnie o godz. 18.00.

 7. Zapraszamy wszystkich modlących się za kapłanów w Apostolacie Margaretka oraz wszystkich parafian na Mszę św. w intencji księży otoczonych modlitwą przez ten Apostolat - w sobotę 19 X br. o g. 6.30.

 8. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej zapraszamy młodzież licealną i starszą na spotkanie wspólnoty "Góra Błogosławieństw", które odbędzie się w sali przy Caritasie. Zbiórka przy kancelarii parafialnej o godz. 19.00.

 9. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 10. W sobotę, 19 października, przypada uroczystość 16 –tej rocznicy konsekracji  naszego kościoła oraz wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 11. W przyszłą niedzielę, 20 października, przypada uroczystość odpustowa św. Jana Kantego, Kanoniczna Wizytacja naszej parafii i uroczyste poświęcenie Figury Św. Michała Archanioła. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Ks. Bp Romuald Kamiński rozpocznie wizytację kanoniczną od udziału we Mszy Św. o godz. 10.00 i każdej następnej. O godz. 13.00 odprawi Mszę Św. i dokona uroczystego pobłogosławienia Figury Św. Michała Archanioła. W tym dniu w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny.

 12. W przyszłą niedzielę rozpocznie się również Tydzień Misyjny.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś