Ogłoszenia parafialne na 6 października 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

 2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych;
  • dzieci od poniedziałku do piątku o godz.17.15,

  • wszystkich w niedziele o godz. 17.20, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

  • nabożeństwo różańcowe dzisiaj połączone z comiesięczną adoracją i procesją eucharystyczną rozpocznie się o godz. 17.00.
 4. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza, gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

 5. W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty, a także uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną, która będzie odprawiona w środę, 9 października w naszym kościele o godz 18.00.

 6. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 7. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.

 8. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 9. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 10. Kościelną Służbę Porządkową „Totus Tuus” zapraszamy dzisiaj na godz. 19.00.

 11. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informacje: Ministerstwa Sprawiedliwości o bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz informacje Prezydenta Miasta Legionowo o możliwości udziału w konferencjach pt Kardiologia i Diabetologia w opiece nad seniorami.

joomplu:4889

Kolęda

Kolęda
piątek, 17.01.2020 r.
al. 3 Maja 31 i ul. Jagiellońska 21 - od godz. 16.00

sobota, 18.01.2020 r.
ul. Rycerska, Senatorska, Krasińskiego i Jagiellońska (domy jedn.), Barska, Moniuszki i Głowackiego - od godz. 9.00

poniedziałek, 20.01.2020 r.
ul. Krasińskiego 75, al. 3 Maja 26 i ul. Marszałkowska - od godz. 16.00

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś