Ogłoszenia parafialne na 29 września 2019 r.

 1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

 2. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane:
  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.17.15,

  • dla wszystkich w niedziele o godz. 17.20, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

   Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

 3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy Świętej we wtorek o godz. 18.00.

 4. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za misje.

 5. W środę (2 X) w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

 6. W czwartek (3 X), w naszej diecezji przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 6.15, 16.30 (dla dzieci) i 18.00. Spowiedź piątkowa rano od godz. 6.00, a po południu od godz. 16.00. Pierwszopiątkowa spowiedź i Komunia św. dla obłożnie chorych naszych parafian od godz. 8.15.

 8. W sobotę w godz. 7.00 będzie Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 9. W sobotę z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 10. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • Jutro – św. Hieronim, prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,

  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu, włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś