Ogłoszenia parafialne na 22 września 2019 r. 

 1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

 2. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy poniedziałek o godz. 18.00  jest odprawiana Nowenna do Ducha Świętego, do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00, a do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 18.00.

 3. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie podczas Mszy św.

 4. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

 5. Prezydent i Rada Miasta Legionowo oraz Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej zapraszają na uroczyste otwarcie Skweru im. płk Romana Kłoczkowskiego dowódcy I Rejonu „Brzozów” Armii Krajowej znajdującego się u zbiegu ulic Polnej i Słonecznej 28 września br. o godz. 17.00. W programie po odsłonięciu obelisku jest przewidziany program artystyczny i wspólne śpiewanie pieśni Patriotycznych.

 6. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. W najbliższy czwartek (26.09) o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w jej intencji, a po Mszy, z racji setnej rocznicy powstania naszego miasta, zapraszamy do wieczernika na krótką konferencję poświęconą naszej lokalnej historii. 

 7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz biuletyn i Tygodnik naszej diecezji „Idziemy”.

 8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 23 IX –  św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją, 

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,

  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś