Ogłoszenia parafialne na 15 września 2019 r. 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

  2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich. W związku z tym dzisiaj po każdej Mszy św. jest prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz Radia Warszawa – naszej diecezjalnej stacji radiowej , która nadaje na częstotliwości 106,2 FM.

  3. We wtorek, 17 września, w 80 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. W związku z tym we wtorek, o godz. 18.00 ks. bp Romuald Kamiński będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej. Następnie dokona odsłonięcia i poświęcenia płaskorzeźby „Katyńsko – Smoleńskiej”. Po poświęceniu będzie możliwość złożenia kwiatów. W tej uroczystości wezmą udział między innymi: nasz parafianin Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Starosta Powiatu Legionowskiego Robert Wróbel i Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski. Oprawę uroczystości gwarantuje Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

    W tej Mszy Św. będziemy, jak co roku, polecać Panu Bogu ś.p. por. Wandę Tomczyńską i zgodnie z życzeniem Fundacji jej imienia prosić o błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli.

  4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00.

  5. Rodziców dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy jutro na Mszę Św. o godz. 18.00 i spotkanie organizacyjne.

  6. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

  7. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi pełnych energii i pomysłów na pierwsze spotkanie Góry Błogosławieństw w nowym roku formacyjnym. Jest to wspólnota parafialna dla młodych od I klasy liceum, w której młodzież stara się inwestować swój potencjał w rozwój duchowy i działalność społeczną. Jeżeli masz ochotę poznać ludzi z wartościami i wspólnie zgłębiać naszą wiarę to spotkajmy się dzisiaj o godz 19.00 pod kancelarią parafialną.

  8. Powstaje szesnasta róża Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Dlatego zachęcamy do dołączenia do tej modlitewnej wspólnoty. Potrzebujemy jeszcze 12 osób, które zdecydują się odmawiać codziennie jedną dziesiątkę różańca. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do ks. Samuela do zakrystii po Mszy świętej. Więcej informacji w biuletynie.  

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś