Ogłoszenia parafialne na 8 września 2019 r. 

 1. Dzisiaj: 
  • po Mszy św. o 11.30 spotkanie organizacyjne w Wieczerniku dla ministrantów, kandydatów i ich rodziców.

  • o 16.00 koncert organowy w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Wystąpi duet organowy Zuzanna i Maciej Bator. 

  • o 17.15 spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klas 8 szkoły podstawowej, którzy chcą w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. 
 2. Jutro odbędzie się spotkanie zelatorów Żywego Różańca o godz. 19 w salce bielanek. Natomiast w środę (11.09), również o godz. 19, ale w wieczerniku, odbędzie się zebranie moderatorów wszystkich róż Różańca Rodzinnego.

 3. W środę, przypada 18 r. tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Módlmy się w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

 4. W piątek, 13 września br. po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie (różaniec i procesję światła). Prosimy o przyniesienie świec. 

 5. Również w piątek po Mszy św. na spotkanie formacyjne zaprasza oazowa wspólnota młodzieżowa. Spotkanie będzie w Sali Oazy za kancelarią, zapraszamy również wszystkich młodych z klas 7 i 8 SP oraz licealistów, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty. 

 6. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji sobotniego święta. Tego dnia zapraszamy do szczególnej modlitwy w ramach inicjatywy „Legionowo pod krzyżem”. Od g. 7.00 w kaplicy będzie adoracja Krzyża w ciszy, o g. 15.00 w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa, Różaniec (cz. bolesna) i adoracja w ciszy. O 18.00 w uroczystej procesji przeniesiemy krzyż z kaplicy do kościoła, następnie odprawiona będzie Msza św. połączona z nieszporami o Krzyżu Św. Zakończymy dzień po Mszy św. przy krzyżu misyjnym odmówieniem modlitwy o zrozumienie krzyża w naszym życiu. Na Mszę św. wieczorną przynieśmy nasze osobiste domowe krzyżyki, które wiszą na ścianach.

 7. W przyszłą niedzielę,  15 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu po Mszach Świętych będzie prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz  Radia Warszawa – naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM. Zebrane datki zostaną przeznaczone na modernizację newsroomu, czyli miejsca w którym opracowuje się codzienne informacje, czytane potem na antenie. Zachęcamy do słuchania Radia Warszawa na co dzień – to rzetelna informacja, wspólna modlitwa i ciekawe audycje tematyczne.

 8. Radni naszego miasta: Andrzej Kalinowski, Artur Pawłowski i Dariusz Petryka zapraszają na konsultacje społeczne w sprawie przepraw przez tory w Legionowie. Konsultacje odbędą się w czwartek 12 września, o g. 18.00 w Sali widowiskowej ratusza. Obecność i głos mieszkańców będą miały znaczenie dla lokalizacji tuneli lub wiaduktów na terenie Legionowa, dlatego prosimy o liczny udział w tych konsultacjach.

 9. Także w czwartek, 12 września, władze naszego miasta zapraszają do atrium ratusza w godz. od 10 do 14 na piknik zdrowotny, podczas którego będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Szczegóły na plakatach.

 10. Rodziców dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne w przyszły poniedziałek, 16.09. o 18.00.

 11. Szczegóły parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej oraz informacje o zapisach znajdziemy w biuletynie.

 12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Włocławka na modlitewne czuwanie Polska pod Krzyżem. Numery telefonów znajdziemy w biuletynie.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś