Ogłoszenia parafialne na 7 lipca 2019 r.

 1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże.

 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.20 będzie adoracja i procesja eucharystyczna.

 3. Rozpoczęły się wakacje. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

 4. W środę zapraszamy o godz. 18.00 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę, 13 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 na nabożeństwo fatimskie.

 5. W czwartek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

 6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. we wszystkie niedziele i święta nakazane są odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.

 7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • jutro – św. Jan z Dukli, pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

  • 12 VII − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;

  • 13 VII − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

joomplu:4889

Wypominki roczne

Intencje różańcowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś