Ogłoszenia parafialne na 20 czerwca 2019 r.

  1. Kościół od samego początku głosi wiarę w prawdziwą, substancjalną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Chrystus, ustanawiając Najświętszy Sakrament podczas Ostatniej Wieczerzy, zostawił nam swoje Ciało i Krew jako pokarm na drogę do wieczności.

  2. W dzisiejszej uroczystości wyznajemy naszą wiarę w obecność Chrystusa ukrytego pod postaciami chleba i wina. Msza św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.30 w kościele św. Józefa, Oblubieńca NMP. Bezpośrednio po tej Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna ulicą Piłsudskiego i Jagiellońską do naszego kościoła.
    Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. i procesji.

  3. Od jutra przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała Nieszpory i procesje eucharystyczne w naszym kościele będą: w niedzielę o godz. 17.20, a w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej (ok. godz. 18.30).

  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Zachęcamy do modlitwy za ojców szczególnie na każdej Mszy św.

  5. W sobotę (22 czerwca) zapraszamy członków Wspólnot Różańcowych naszej parafii oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie formacyjne pt. "Jezus Chrystus fundamentem naszej wiary". Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.45 w Kaplicy Adoracji, druga część spotkania odbędzie się w Wieczerniku.

  6. Informujemy, iż w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu” przypadającego po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 21-23 czerwca, bp Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski udzielił wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 21 VI 2019 roku.
    Przypominamy, że osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

joomplu:4889

Wypominki roczne

Intencje różańcowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś