Ogłoszenia parafialne na 9 czerwca 2019 r.

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi. Dla naszej parafii jest to też uroczystość odpustowa ponieważ nasz kościół nosi tytuł „ŚWIĘTEGO DUCHA”- W związku z tym każdy, kto dzisiaj w naszym kościele przystąpi do sakramentu pokuty, czy będąc w stanie łaski uświęcającej w pełni będzie uczestniczył we Mszy Św. i spełni inne konieczne warunki, może zyskać odpust zupełny.

  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy Św. popołudniowej ok godz. 18.30 oraz w niedziele o godz. 17.30.

  4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Św. będą o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.

  5. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu przypada 102 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym po Mszy Św. o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo Fatimskie.

  6. Dziękujemy za wsparcie inicjatywy ustawodawczej "Stop Pedofilii". Celem zmian jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną. Jeśli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć ten projekt, to można podpisać go w zakrystii lub w kancelarii.

  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

  8. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

joomplu:4889

Wypominki roczne

Intencje różańcowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś