Ogłoszenia parafialne na 2 czerwca 2019 r.

  1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

  2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości jest odprawiana dzisiaj po nabożeństwie czerwcowym, a przed procesją eucharystyczną godz. 17.15, natomiast w dni powszednie na zakończenie Mszy Świętej o godz.18.00.

  3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św. popołudniowej, czyli ok. godz. 18.30, a w niedziele - dzisiaj o godz. 17.15, a w pozostałe niedziele czerwca i uroczystości o godz. 17.30.

  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 6.15, 16.30 (dla dzieci) i 18.00. Spowiedź piątkowa rano od godz. 6.00, a po południu od godz. 16.00. Pierwszopiątkowa spowiedź i Komunia św. dla obłożnie chorych naszych parafian od godz. 8.15.

  5. W przyszłą niedzielę, 9 VI przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii będzie to też uroczystość odpustowa ponieważ nasz kościół nosi tytuł „SWIĘTEGO DUCHA”- W związku z tym każdy, kto w tym dniu w naszym kościele przystąpi do sakramentu pokuty, czy będąc w stanie łaski uświęcającej w pełni będzie uczestniczył we Mszy św. i spełni inne konieczne warunki, może zyskać odpust zupełny. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 8 czerwca. O godz. 18.00 w kościele zostanie odprawiona Msza św. Następnie o godz. 19.00 zapraszamy na wspólny Wieczór Uwielbienia.

  6. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

  7. Dzisiaj, po każdej Mszy Św. zbierane są podpisy pod projektem ustawy "Stop Pedofilii". Celem zmian jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną. Zachęcamy do podpisu, bo jak napisał Edmund Burke "Dla triumfu zła potrzeba jedynie, aby dobrzy ludzie nic nie robili."

  8. Jutro zapraszamy na spotkanie wspólnoty Sapientia, które odbędzie się w sali oazy o godz. 19.00.

  9. Spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 czerwca, po wieczornej Mszy Świętej.

  10. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak serdecznie zaprasza mieszkańców Legionowa na Dzień Troski o Serce Seniora w dniu 7 czerwca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Wyjazd bezpłatny.

joomplu:4889

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś