Ogłoszenia parafialne na 12 maja 2019 r.

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

 2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30 ofiarujemy w tej właśnie intencji.

 3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Jutro po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z różańcem i procesją fatimską. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

 4. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w katedrze o godz.10.00. Modlitewnej pamięci parafian polecamy diakona Roberta Noiszewskiego i wszystkich tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

 5. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 70. dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 18 maja. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź w piątek 17 maja o godz.16.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

 6. W niedzielę 19 maja odbędą się uroczyste obchody rocznicy I Komunii św.: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 o godz. 10.00, a dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 13.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych będzie w piątek (17 V) od godz. 17.00.

 7. Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski i Dyrektor MOK-u Zenon Durka serdecznie zapraszają na koncert arcydzieła europejskiej muzyki cerkiewnej w wykonaniu Państwowego Chóru Naddniestrzańskiego z Tyraspola w Mołdawii, który rozpocznie się w naszym kościele 14 maja, we wtorek o godz 17.00.

 8. W przyszłą niedzielę (19 maja) Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak serdecznie zaprasza na uroczyste obchody 100. rocznicy nadania nazwy Legionowo koszarom wojskowym. Obchody rozpoczną się o godz. 11.30 Mszą Świętą w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP.

 9. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

 10. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy prosimy o dokonywanie wpłat.

 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów.
  • 16 V – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

joomplu:4889

Wypominki roczne

Intencje różańcowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś