Ogłoszenia parafialne na 21 kwietnia 2019 r.

  1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

  2. Msze Święte dzisiaj będą: pierwsza po procesji rezurekcyjnej, a następne o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00, a w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.

  3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  4. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej. W przyszłą niedzielę zapraszamy też na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

  5. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6. W najbliższy czwartek 25 kwietnia serdecznie zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. Naszej modlitwie przewodniczyć będzie ks. prof. Waldemar Cisło (przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie). Po Mszy, podczas konferencji, ks. profesor omówi temat kryzysu imigracyjnego oraz współczesnych prześladowań chrześcijan, zwłaszcza ze strony wyznawców islamu.

  7. Przypominamy o zjeździe członków wspólnot różańcowych, który odbędzie się w sobotę (27 kwietnia) w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu.

  8. Zachęcamy do udziału w specjalnych rekolekcjach pt. "W mocy modlitwy i Eucharystii", które organizujemy w naszej parafii w dniach 10-12 maja. Poprowadzi je ks. Maciej Będziński (sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych). Szczegóły, program oraz informacje o zapisach znajdziemy na ulotkach z tyłu kościoła oraz na stronie internetowej podanej w biuletynie.

  9. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: 1 maja do sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy i sanktuarium MB w Krasnobrodzie oraz 8 czerwca na Jasną Górę i do sanktuarium MB w Gidlach. Zapisy dziś i jutro w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii. Osoby już zapisane prosimy o dokonywanie wpłat.

  10. Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, za przygotowanie i czynny udział w Liturgii Triduum Paschalnego: Służbie Liturgicznej Ołtarza, Bielankom, młodzieży oazowej, chórom naszej parafii, Kościelnej Służbie Porządkowej „Totus Tuus”, Legionowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, naszym księżom organistom łącznie z ks. diakonem i wszystkim opiekunom poszczególnych wspólnot. Bardzo dziękujemy Siostrom Zakonnym za wykonanie dekoracji „ciemnicy”, a ks. Samuelowi z zespołem za wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i udział w przygotowaniu kościoła na nasze świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.


Drodzy Parafianie i Mili Goście !

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Wam składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

joomplu:4889

Wypominki roczne

Intencje różańcowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś