Ogłoszenia parafialne na 10 marca 2019 r.

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

 2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni:
  • dla dzieci o godz. 16.30,
  • dla wszystkich) o godz. 17.15,
  •  dla młodzieży i innych o godz. 19.00.

   Gorzkie żale dla wszystkich z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
 3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
  Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą prywatną modlitwą i podczas Mszy Świętych.

 5. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców.

 6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca. Nauki wygłosi dla nas Ojciec Bogdan Waliczek, paulin, a w dniach 1-4 kwietnia odbędą się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

 7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

 8. W piątek, 15 marca po zakończeniu drogi krzyżowej o godz. 19.00 rozpocznie się Wielkopostny Wieczór Uwielbienia.

 9. W styczniu grupa naszych parafian uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Doświadczenie tych dni to nie tylko niesamowite przeżycie duchowe, ale również możliwość zetknięcia się z kulturą i innymi zwyczajami zupełnie niż nasze. Młodzież chce podzielić się wrażeniami i słowem, które kierował do nich w Panamie papież Franciszek. W związku z tym zapraszamy dzisiaj o godz. 19.00 na spotkanie w parafialnym Wieczerniku.

 10. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Legionowie zapraszają Rodziców i Uczniów na spotkanie informacyjne, które odbędzie się jutro (11 marca) o godz. 16.30. W czasie spotkania będzie można zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkoły, dowiedzieć się o ciekawych przedsięwzięciach, innowacjach pedagogicznych i projektach realizowanych w szkole.  Uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych. Serdecznie zapraszamy.

 11. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Legionowie ul. Piłsudskiego 26 zapraszają uczniów kl. III gimnazjum oraz uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej oraz ich Rodziców na spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas I LO, które odbędzie się  15 marca o godz. 18.00 w sali gimnastycznej. W czasie spotkania będzie można zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkoły, dowiedzieć się o ciekawych przedsięwzięciach, innowacjach pedagogicznych i projektach realizowanych w szkole, poznać instytucje współpracujące z placówką. Od godz. 17.00 będzie możliwość obejrzenia pracowni przedmiotowych, zaplecza sportowego i innych pomieszczeń szkolnych.  Serdecznie zapraszamy.

 12. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy:Tygodnik IDZIEMY i nasz BIULETYN.

joomplu:4889

Wypominki roczne

Intencje różańcowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś