Ogłoszenia parafialne na 10 lutego 2019 r.

 1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

 2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. 

 3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

 4. W czwartek, 14 lutego przypada święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W tym dniu wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

 5. We wtorek, 12 lutego zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na 17.15 do kościoła na nabożeństwo pokutne, dla dzieci będą wtedy zajęcia w wieczerniku z katechetami, a o godz. 18.00 rozpoczniemy comiesięczną Mszę świętą z nauką dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę w sobotę 16 lutego na 10.00.

 7. Czciciele Bożego Miłosierdzia w piątek 22 lutego w 88 rocznicę objawienia się Jezusa św. Faustynie w Płocku organizują autokarową pielgrzymkę do Płocka czyli do miejsca pierwszych objawień. W drodze do Płocka przewidziane jest nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku. Numer telefonu znajdziemy na tablicy ogłoszeń pod chórem i na stolikach.

 8. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

 9. Bardzo dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły kapłanów z wizytą duszpasterską za wspólną modlitwę i za złożone ofiary.
  Bardzo przepraszamy rodziny, które z naszego niedopatrzenia czy pomyłki zostały ominięte. Zapewniamy, że z naszej strony nigdy nie było złej woli. Rodziny, które nie miały możliwości przyjęcia kapłanów w wyznaczonym przez nas terminie mogą zgłaszać się do zakrystii w celu uzgodnienia nowego terminu wizyty duszpasterskiej dla każdej rodziny.

 10. W najbliższy piątek (15 lutego) zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00.

 11. W najbliższą sobotę (16 lutego) zapraszamy członków Wspólnot Różańcowych naszej parafii oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie formacyjne pt. "Po co i jak się modlić różańcem?". Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 w Kaplicy Adoracji, następnie przeniesiemy się do Wieczernika.

joomplu:4889

Wypominki roczne

Intencje różańcowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś