O różańcu pamiętamy nie tylko w październiku. Powinien on stać się naszą codziennością, niejako wtopić się w rzeczywistość. Różaniec nie jest czymś martwym, przeciwnie - wielu ludzi odnajduje w nim życie, mówią, że to modlitwa pulsująca miłością, dająca radość, niosąca ukojenie.

Wśród nich są członkowie Kół Żywego Różańca, którzy nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez tej modlitwy. Codziennie oddają Bogu kilka chwil, wielbiąc przy tym Maryję. Każdy z nich odmawia jeden dziesiątek, a mimo to otrzymuje łaski przypisane odmówieniu wszystkich części różańca. Warto włączyć się w ten ruch z wielu powodów, przede wszystkim jednak ze względu na pamięć modlitewną sióstr czy braci za naszego życia i po śmierci. Członkowie kół zawsze pamiętają o sobie przed Bogiem. Modlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża i parafię oraz za żyjących i zmarłych członków, zamawiają też Msze św. w ich intencji. Przynależność do Róży wiąże się z kilkoma obowiązkami, których wypełnienie nie należy jednak do rzeczy niemożliwych. Codzienna modlitwa różańcowa (odmawianie przynajmniej jednej tajemnicy, która została powierzona przy „zmianie tajemnic”), udział w comiesięcznych spotkaniach – wymiana tajemnic, przystępowanie do sakramentów świętych i szerzenie kultu Maryi - to jedne z podstawowych zadań. Ważny jest także udział w pogrzebie zmarłego członka Żywego Różańca oraz modlitwa o spokój jego duszy. Członkowie Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny osiem razy w roku: 

 • w dniu przyjęcia do Żywego Różańca,
 • w uroczystość Narodzenia Pana Jezusa (25 XII),
 • w święto Ofiarowania Pańskiego (2 II),
 • w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (25 III),
 • w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (zgodnie z kalendarzem liturgicznym),
 • w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej (15 VIII),
 • we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (7 X).
 • oraz w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi (8 XII).

Obietnice Matki Bożej dane bł. Alanowi de Rupe dla odmawiających różaniec:

 1. Tym, którzy będą pobożnie odmawiali różaniec, obiecuję szczególną opiekę.
 2. Dla tych, którzy wytrwale odmawiali różaniec, zachowam pewne zupełnie szczególne łaski.
 3. Różaniec będzie potężną bronią przeciwko piekłu; zniszczy występek i rozgromi herezje.
 4. Różaniec doprowadzi do zwycięstwa cnoty i dobra; w miejsce miłości do świata wprowadzi miłość do Boga i obudzi w sercach ludzi pragnienie szukania nieba.
 5. Ci, którzy zawierzą mi przez różaniec, nie zginą.
 6. Ci, którzy będą z pobożnością odmawiali mój różaniec, rozważając jego tajemnice, nie zostaną zdruzgotani nieszczęściem ani nie umrą nieprzygotowani.
 7. Ci, którzy prawdziwie oddadzą się memu różańcowi, nie umrą bez pocieszenia Kościoła.
 8. Ci, którzy będą odmawiali różaniec, znajdą podczas swego życia i w chwili śmierci światło Boże oraz pełnię Bożej łaski oraz będą mieli udział w zasługach błogosławionych.
 9. Szybko wyprowadzę z czyśćca te dusze, które z pobożnością odmawiały różaniec.
 10. Prawdziwe dzieci mojego różańca będą się radować wielką chwałą w niebie.
 11. To, o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie.
 12. Ci, którzy będą rozpowszechniać mój różaniec, otrzymają ode mnie pomoc w swych potrzebach.
 13. Otrzymałam od mego Syna zapewnienie, że czciciele mego różańca będą mieli w świętych niebieskich przyjaciół w życiu i w godzinie śmierci.
 14. Ci, którzy wiernie odmawiają mój różaniec, są moimi dziećmi - prawdziwie są oni braćmi i siostrami mego Syna, Jezusa Chrystusa.
 15. Nabożeństwo mojego różańca jest szczególnym znakiem Bożego upodobania.

Pragniesz być bliżej Boga i zmobilizować się do modlitwy? Nic prostszego: weź do ręki różaniec i dołącz do koła. Można postarać się o utworzenie nowego albo też uzupełnić skład tych, które rozłącza śmierć (w tej chwili potrzebujemy ok. 10 osób w różnych kołach). Nie czekajmy na lepszy czas, na to, że kiedyś będziemy mieli mniej pracy i obowiązków. Można się tłumaczyć, ale czy warto? Po co czekać? Zatrzymaj się nad życiem Jezusa i Jego Matki, powierz Bogu tych, którzy nie poznali różańca, a może również oni przyjdą i skorzystają ze źródła łaski. 

Niektórzy pytają, czy mogą dołączyć do Żywego Różańca, skoro należą już do Różańca Rodzinnego? Otóż statut ŻR mówi, że nie można należeć do dwóch róż Żywego Różańca jednocześnie, ale nie wyklucza członkostwa w innych wspólnotach różańcowych, zatem będąc w Różańcu Rodzinnym, można równocześnie należeć do Żywego Różańca.

Jeśli chcesz dołączyć do Żywego Różańca, to zostaw swoje dane kontaktowe w zakrystii albo skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem wspólnoty – ks. Samuelem Szocińskim lub z koordynatorką – p. Ewą Biegajską (tel. 605684490). 

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie: www.rozaniec.jankantylegionowo.pl

 

joomplu:4889

Adoracja w kaplicy

Intencje różańcowe

Wypominki roczne

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś