Ksiądz prałat Lucjan Szcześniak święcenia kapłańskie przyjął  6 czerwca 1971 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w Kocierzewie, Żychlinie i Legionowie (par. św. Jana Kantego). W 1980 r. rozpoczął pracę duszpasterską na terenie dzisiejszej parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie, gdzie był organizatorem parafii, budowniczym kościoła i plebani. Po 15 latach pracy w tamtejszej wspólnocie został mianowany proboszczem naszej parafii i od dnia 3 września 1995 roku sprawuje tę funkcję. Jest także dziekanem dekanatu legionowskiego. Dnia 24 grudnia 2011 roku został  mianowany Kapelanem Jego Świątobliwości. Jest również Dziekanem, Prałatem i Penitencjariuszem Kapituły Kolegiackiej w Radzyminie, Kapelanem Powiatowego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Legionowie.

 

 


Ks. Grzegorz Harasim pochodzi z par. Opatrzności Bożej w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 2016 r. z rąk Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Od 26 sierpnia 2016 r. pełni posługę wikariusza w naszej parafii.

 


Ks. Samuel Szociński pochodzi z Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie-Blotach. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 2017 r. z rąk Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Od 26 sierpnia 2017 r. pełni posługę wikariusza w naszej parafii.

  


Ks. Szymon Berger pochodzi z parafii św. Izydora w Markach. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 2018 z rąk ks. bpa Romualda Kamińskiego. Po święceniach został wikariuszem w naszej parafii.



 

Poprzedni księżA pracujący W NASZEJ PARAFII


PROBOSZCZOWIE

Ks. Schabowski Józef, 1977-1995
Ks. Burza Józef, 1966-1977
Ks. Kaczmarski Bolesław, 1945-1966
Ks. Sałaga Anatol, 1933-1944


WIKARIUSZE

Ks. Kamil Sulich 27.08.2014–26.08.2018
Ks. Dariusz Rosłon 01.09.2013–26.08.2017
Ks. Rafał Kaściński 26.08.2015–26.08.2016
Ks. Karwacz Marek, 30.08.2009–16.08.2015
Ks. Jabłkowski Rafał, 26.08.2012 – 27.08.2014
Ks. Bugaj Dariusz, 29.08.2010 – 01.09.2013
Ks. Hasior Konrad, 29.08.2010 – 26.08.2012
Ks. Hołuj Marcin, 18.06.2002 – 29.08.2010
Ks. Bobel Tomasz, 01.09.2008 – 23.06.2010
Ks. Nowak Marek, 04.06.2006 – 22.06.2009
Ks. Pierzchała Piotr, 30.06.2004 – 01.10.2008
Ks. Rzępołuch Paweł, 01.07.2005 – 31.01.2006
Ks. Rokita Piotr Paweł, 08.12.2005 – 06.01.2006
Ks. Zieliński Paweł, 28.06.2003 – 03.07.2004
Ks. Kopytko Edward, 27.06.1999 – 24.06.2004
Ks. Janiszewski Bronisław, 01.07.1999 – 04.08.2002
Ks. Bala Dariusz, 24.06.1999 – 29.06.2002
Ks. Chibowski Andrzej, 08.06.1996 – 24.06.1999
Ks. Gawryś Mirosław, 22.06.1995 – 24.06.1999
Ks. Krupa Krzysztof, 30.06.1995 –14.09.1998
Ks. Lewiński Bogdan, 10.11.1993 – 22.06.1996
Ks. Gołembiewski Jan, 15.06.1989 – 22.06.1995
Ks. Gołaś Krzysztof, 21.06.1990 – 30.06.1994
Ks. Cyliński Krzysztof , 21.06.1990 –10.11.1993
Ks. Rogala Henryk, 1987-1990
Ks. Pokrzywnicki Wojciech, 1987-1990
Ks. Gniadek Henryk, 1987-1989
Ks. Osimowicz Jan, 1984 -1987
Ks. Wojtaś Zbigniew, 1984-1987
Ks. Koczkodaj Piotr, 1983-1984
Ks. Pęzik Marian, 1982-1984
Ks. Dębowski Jerzy, 1982 -1987
Ks. Podstawka Zygmunt, 1981-1984
Ks. Konopka Mirosław, 1978 – 1982
Ks. Grzelczyk Marian, 1981-1982
Ks. Celejewski Janusz, 1980-1981
Ks. Szcześniak Lucjan, 1979-1980
Ks. Szczygielski Adam, 1977-1979
Ks. Och Witold, 1975 -1977
Ks. Bigaj Marian, 1974-1975
Ks. Dusza Andrzej, 1974 -1981
Ks. Drzewiecki Jacek, 1973-1974
Ks. Antolak Ludwik, 1972 -1973
Ks. Petrykowski Eugeniusz, 1969-1973
Ks. Serkowski Zbigniew, 1969-1972
Ks. Orzechowski Kazimierz, 1968-1969
Ks. Kołoniecki Leszek, 1967 -1968
Ks. Zieliński Jerzy, 1967-1969
Ks. Bień Józef, 1966-1967
Ks. Dusiło Stanisław, 1965-1967
Ks. Zawitkowski Józef, 1965-1966
Ks. Dębkowski Antoni, 1964-1965
Ks. Grędziński Mirosław, 1963-1964
Ks. Smogorzewski Aleksander, 1962-1963
Ks. Jóźwik Ludwik, 1961-1962
Ks. Wudarkiewicz Zygmunt, 1961-1965
Ks. Olczak Józef, 1960-1961
Ks. Rutkowski Lucjan, 1960-1961
Ks. Konarzewski Stanisław, 1959-1960
Ks. Dąbrowski Tadeusz, 1959-1960
Ks. Wachowski Stanisław, 1958-1959
Ks. Chaber Stanisław, 1957-1958
Ks. Kwiatkowski Julian, 1957-1959
Ks. Królik Stefan, 1954-1957
Ks. Skalski Jan, 1953-1954
Ks. Miszta Zygmunt, 1950-1953
Ks. Podsiadły Jan, 1949-1950
Ks. Kalinowski Leon, 1948-1949
Ks. Kryszewski Jan, 1946 -1948
Ks. Konowrocki Kazimierz, 1946 -1946
Ks. Foks Franciszek, 1945 -1946
Ks. Szelenbaum Wacław, 1942-1944
Ks. Piesiewicz Eugeniusz, 1940-1942
Ks. Stanowski Zygfryd, 1939-1940
Ks. Putkiewicz Stefan, 1935-1939
Ks. Michałowicz Jan, 1934-1935

joomplu:4889

Wypominki roczne

Intencje różańcowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

joomplu:4891

Msza za Ojczyznę

MODLITWA W DRODZE

NASZE ZAKONY

Słowo Boże na dziś