Strona główna arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
 
   
 
Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie
Msze święte
Posługa sakramentalna
Małżeństwo i rodzina
Duszpasterze
Kancelaria
Wspólnoty parafialne
Wydarzenia
Dekanat legionowski
Patron
Historia parafii
Linki
Ciekawe artykuły
Modlitwy
Galeria
Ostatnio dodane

 
Ogłoszenia duszpasterskie
Czwarta niedziela Adwentu - 21 grudnia 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2014.
 1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

 2. We wtorek na Mszę św. roratnią harcerze przyniosą Światło betlejemskie, które będzie można zabrać do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 3. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 6.45 połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkaniem opłatkowym z wszystkimi uczestnikami mszy św. roratniej. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Wszyscy, którzy przed świętami nie skorzystali jeszcze z sakramentu pokuty, niech to uczynią dziś, jutro, ewentualnie pojutrze.

 4. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

 5. O północy ze środy na czwartek zapraszamy na pasterkę. Przed pasterką o godz. 23.15 rozpocznie się śpiew Akatystu ku czci Bogarodzicy, uwzględniający Jej udział w historii zbawienia. Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 6. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedzielę. Składka na tacę będzie przeznaczona na inwestycje parafialne. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

 7. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.

 8. Zachęcamy bardzo do lektury naszego parafialnego biuletynu, który jest wyłożony na stolikach za ławkami. Dziś znajdziemy w nim plan i modlitwę podczas wieczerzy wigilijnej. Parafialny biuletyn jest bezpłatny.

 9. W okresie świątecznym zmienione będą godziny otwarcia kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegółowe informacje zostały umieszczone przy kaplicy oraz będą podane w świątecznym biuletynie.

 10. Dzisiaj przed kościołem, po każdej Mszy Św. wolontariusze Światowych Dni Młodzieży rozdają deklarację przystąpienia do Parafialnego Koła Przyjaciół ŚDM. Prosimy głównie o wsparcie modlitewne, ale także materialne. W deklaracji można określić w jaki sposób chcielibyśmy włączyć się w przygotowania. Chętnych prosimy o składanie wypełnionych deklaracji w zakrystii lub bezpośrednio u Parafialnych Koordynatorów ŚDM. Jednocześnie zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie rejonowe, które odbędzie się w sobotę, 27 grudnia w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. Rozpocznie się od Mszy Św. o godz. 18.00. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z wolontariuszami lub koordynatorami ŚDM w naszej parafii.

 11. Cena świątecznego wydania tygodników wynosi: Idziemy - 5 zł, Gość Niedzielny 7 zł.
 
Trzecia niedziela Adwentu - 14 grudnia 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
13.12.2014.
 1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete - „Radujcie się” - od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

 2. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dla nas Ks. Jarosław Woroniecki SAC. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Dziś Msze Św. z nauką dla wszystkich o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00, dla dzieci - o godz. 11.30, dla młodzieży – o godz. 13.00 i dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców – o godz. 16.00. Podczas tej Mszy Św. zostaną poświęcone medaliki.

 3. Od poniedziałku do środy zapraszamy na roraty z nauką rekolekcyjną dla dzieci o godz. 6.45. Dodatkowo w te dni zapraszamy wszystkie dzieci (a szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św.) na spotkania rekolekcyjne o godz. 16.30 (w środę zakończone Mszą Św.). Młodzież (w tym kandydaci do bierzmowania) przez te trzy dni będzie miała spotkania w Wieczerniku o godz. 19.00 (w środę zakończone Mszą Św.). Wszystkich dorosłych zapraszamy na Mszę Św. z nauką dla wszystkich o godz. 10.00, 18.00 i 20.00. W poniedziałek na godz. 10.00 zapraszamy szczególnie osoby chore i cierpiące. Podczas tej Mszy Św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. W czasie trwania rekolekcji nie ma Mszy Św. o godz. 6.15. Spowiedź pół godz. przed każdą Mszą Św. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń, w biuletynie parafialnym i na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach adwentowych.

 4. We wtorek po „roratach”, rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

 5. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu - bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

 6. Parafialny Zespół Caritas, ministranci i lektorzy rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już po raz dwudziesty pierwszy zapalimy na wigilijnym stole jako znak naszej jedności i solidarności z ubogimi. Dobrym zwyczajem jest zapalenie tej świecy po Wigilii na grobach naszych bliskich zmarłych. Ponadto u naszych wolontariuszy można nabyć sianko i karty świąteczne. Zebrane ofiary przeznaczone są na działalność Caritas oraz wsparcie funduszu ministranckiego.

 7. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Paczki dla dzieci”. Przygotowane prezenty możemy składać u naszych wolontariuszy, którzy czekają w salkach katechetycznych.

 8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd zimowy w pierwszym tygodniu ferii na Słowację. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

 9. Urząd Miasta Legionowo zaprasza w dniu 18 grudnia 2014 r. w godz. 09.00-17.00 przy Arenie ul. Chrobrego 50 B na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Natomiast 19 grudnia 2014 r. od godz. 9.30 do 15.00 w Ratuszu Miejskim Prezydent Miasta Legionowo zaprasza do odwiedzenia stoiska NFZ, gdzie będą udzielane informacje na temat systemu e-WUŚ oraz możliwy będzie odbiór loginu i hasła dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

 10. Szkoła Podstawowa nr 7 zaprasza na Bożonarodzeniowy Koncert Rodzinny w dn. 18.12.2014 r. o godz. 19.00 do kościoła Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie.

 11. Dziękujemy wszystkim kierowcom, którzy w miesiącu grudniu podwozili nas z posługą sakramentalną do chorych. Zachęcamy parafian do licznego udziału w „roratach”, nowennie do Dzieciątka Jezus i rekolekcjach adwentowych, a także do przystąpienia do sakramentu pokuty. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w nowennie do Dzieciątka Jezus w kościele, niech się starają odprawić ją w domu.
Zmieniony ( 13.12.2014. )
 
Druga niedziela Adwentu - 7 grudnia 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
06.12.2014.
 1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.20 nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę i wszystkich parafian.

 3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie, które w naszym kościele odprawiane są o godz. 6.45. Pozostałe Msze św. w dni powszednie Adwentu o godz. 6.15 i 18.00.

 4. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.45, 8.30, 10.00 i 18.00.

 5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. W sobotę przypada 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny. W naszym kościele będziemy modlili się w tych intencjach podczas Mszy Św. o godz. 18.00.

 7. Parafialny Zespół Caritas, ministranci i lektorzy rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już po raz dwudziesty pierwszy zapalimy na wigilijnym stole jako znak naszej jedności i solidarności z ubogimi. Dobrym zwyczajem jest zapalenie tej świecy po Wigilii na grobach naszych bliskich zmarłych. Ponadto u naszych wolontariuszy można nabyć sianko i karty świąteczne. Zebrane ofiary przeznaczone są na działalność Caritas oraz wsparcie funduszu ministranckiego.

 8. Dziś o godz. 19.00 w naszym Wieczerniku odbędzie się kolejna konferencja dla dorosłych pt.: „Dokąd idziemy? I czy na pewno oboje w tym samym kierunku?” Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych.

 9. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał w tym tygodniu dary żywnościowe. Wszystkich podopiecznych zapraszamy w środę (10 grudnia) od godz. 15.00 i w piątek (12 grudnia) od godz. 8.30.

 10. Zapraszamy do udziału w akcji adwentowej „Paczki dla dzieci”. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się pudełko z kartkami. Każda z nich ma swój numer i oznacza konkretne dziecko potrzebujące Państwa pomocy. Możecie Państwo pomóc nam w przygotowaniu prezentów dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą w tym roku oczekiwać wizyty Świętego Mikołaja. Prosimy o wzięcie kartki, zakup prezentu dla dziecka, zapakowanie prezentu i przyniesienie wraz z kartką w trzecią niedzielę Adwentu (14.12.2014). Będziemy czekać przed i po każdej Mszy Świętej w salkach katechetycznych.

 11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone medaliki.

 12. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rekolekcje adwentowe w naszej parafii w dniach 14 -17 XII br. poprowadzi ks. Leszek Woroniecki SAC. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchownych. W biuletynie parafialnym oraz na tablicy ogłoszeń znajduje się dokładny plan rekolekcji.

 13. Legionowski Klub Obywateli zaprasza w czwartek 11.12.2014 r. o godz. 18.30 do Sali widowiskowej w Ratuszu na film „Powrót Paderewskiego” z udziałem reżyserki Aliny Czerniakowskiej. Wstęp wolny.

 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  13 XII - św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów cesarza Dioklecjana, patronka niewidomych i chorych na oczy.
 
KONFERENCJA W GRUDNIU Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.11.2014.
Za tydzień w niedzielę (7 grudnia ) o godz. 19.00 w naszym Wieczerniku odbędzie się kolejna konferencja dla dorosłych pt.: „Dokąd idziemy? I czy na pewno oboje w tym samym kierunku?” Prowadzący podejmą następujące zagadnienia: Co to jest miłość? Jej etapy, zależność pomiędzy rozumem, wolą i uczuciami. Czy miłość może mieć poziomy? Kryteria miłości według dokumentów Kościoła. Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych.

Szczegóły na plakatach i stronie: www.konferencjelegionowo.pl

 
List apostolski Papieża Franciszka do wszystkich osób konsekrowanych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.11.2014.

Rok Życia Konsekrowanego, Adwent 2014/Adwent 2015

LIST APOSTOLSKI OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA DO WSZYSTKICH OSÓB KONSEKROWANYCH
Z OKAZJI ROKU ŻYCIA KONSEKROWANEGO

Najdrożsi kobiety i mężczyźni konsekrowani!

Piszę do was jako Następca Piotra, któremu Pan Jezus powierzył zadanie umocnienia swoich braci w wierze (Łk 22,32), i piszę do was, jako wasz brat, konsekrowany Bogu, podobnie jak i wy.

Razem dziękujemy Ojcu, który nas powołał do pójścia za Jezusem w pełnym posłuszeństwie Jego Ewangelii i w służbie Kościołowi oraz wlał w nasze serca Ducha Świętego, dającego nam radość i sprawiającego, że świadczymy całemu światu o Jego miłości i Jego miłosierdziu.

Odpowiadając na odczucia wielu z was oraz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, z okazji 50. rocznicy Konstytucji dogmatycznej o Kościele Lumen gentium, która w rozdziale VI mówi o zakonnikach, a także dekretu Perfectae caritatis o odnowie życia zakonnego, postanowiłem ogłosić Rok Życia Konsekrowanego. Rozpocznie się on 30 listopada bieżącego roku, w pierwszą niedzielę Adwentu, a skończy się w święto Ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni, 2 lutego 2016 r.

Po wysłuchaniu opinii Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, wskazałem jako cele tego roku te same, jakie święty Jan Paweł II zaproponował Kościołowi na początku trzeciego tysiąclecia, podejmując w pewien sposób to, co wskazał już w adhortacji posynodalnej Vita consecrata: „Powinniście nie tylko wspominać i opowiadać swoją chwalebną przeszłość, ale także budować nową wielką, historię! Wpatrujcie się w przyszłość, ku której kieruje was Duch, aby znów dokonać z wami wielkich dzieł” (n. 110).

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 2453