Strona główna arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
 
   
 
Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie
Msze święte
Posługa sakramentalna
Małżeństwo i rodzina
Duszpasterze
Kancelaria
Wspólnoty parafialne
Wydarzenia
Dekanat legionowski
Patron
Historia parafii
Linki
Ciekawe artykuły
Modlitwy
Galeria
Ostatnio dodane

 
Ogłoszenia duszpasterskie
Dwudziesta niedziela w ciągu roku - 17 sierpnia 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.08.2014.
 1. W związku z tym, że ks. Rafał Jabłkowski został mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, składamy ks. Rafałowi serdeczne „Bóg zapłać” za jego nadzwyczaj gorliwą i piękną dwuletnią pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy obfitych łask w nowej parafii i we wszystkich zadaniach zleconych mu przez ks. Arcybiskupa. Msza św. w intencji ks. Rafała będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 1130. Na tę Mszę św. wszystkich serdecznie zapraszamy.

 2. Czas wakacji i urlopów niech będzie okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu.

 3. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być również nasi domownicy, ojcowie rodzin, którzy podejmują codzienną pracę, ale zarazem nie mogą się obejść bez jednego czy dwóch piw dziennie lub też innej dawki alkoholu. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować, a gdy trzeba, szukać specjalistycznej pomocy.

 4. W piątek, 22.08.br, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.

 5. A w sobotę, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla Polski.

 6. Przypominamy, że w naszym kościele trwa X Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej.         
  Dzisiaj o godz. 16.00 wystąpią:

  • Andrzej Chorosiński – organy i Michał Chorosiński – recytacje.

   Natomiast w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 wystąpią:

  • Javad Tagi - Zabe ( Azerbejdżan) – skrzypce
  • Alexej Miltykh  ( Azerbejdżan)  - wiolonczela
  • Jan Bokszczanin – organy.

 7. W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 VIII – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”; słowem i przykładem prowadził do Boga; był również wielkim czcicielem Matki Bożej; jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”;

  • 21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci”.
 
Oświadczenie Biskupa Warszawsko-Praskiego Arcybiskupa Henryka Hosera SAC Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.08.2014.
Solidarność z prof. Bogdanem Chazanem, 10 lipca 2014 r.

Oświadczenie Biskupa Warszawsko-Praskiego
Arcybiskupa Henryka Hosera SAC

Odmowa pozbawienia życia niepełnosprawnego dziecka poczętego metodą in vitro ma być przyczyną zwolnienia z pracy lekarza o najwyższych kwalifikacjach, dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, profesora Bogdana Chazana. Cieszy się on poparciem tysięcy kobiet, dzieci i rodzin, które okazywały i okazują mu swą wdzięczność i uznanie. Profesor Chazan został nazwany przez swe pacjentki „Przyjacielem życia”. Wspierają go również liczne środowiska lekarskie, wierne integralnie pojmowanej Przysiędze Hipokratesa. Zobowiązuje ona lekarza do bezwarunkowej ochrony każdego życia ludzkiego.

Dziecko w okresie prenatalnym nie przestaje być człowiekiem i pacjentem, bez względu na stan zdrowia i bez względu na czyjejkolwiek uznaniowe decyzje. Nikt nie jest panem życia drugiego człowieka i wszelkie inne dobra osobowe są drugorzędne i pochodne wobec faktu istnienia człowieka. Budzi zdumienie nadgorliwość władz wykonawczych, które nierzadko wykazują pobłażliwość i opieszałość w stosunku do nagannych czynów o dużo większym kalibrze, niż rzekome izolowanie pacjentki od informacji ogólnodostępnej, szczególnie w takim mieście, jakim jest Warszawa.

Kara wymierzona szpitalowi w wysokości 70 000 zł i pozbawienie profesora Chazana stanowiska dyrektora szpitala jest etycznie nie do przyjęcia, nieuzasadniona i nieproporcjonalna. Jest niesprawiedliwa, absurdalna i wątpliwa prawnie.

Zachęcam Kolegów Lekarzy i ludzi dobrej woli do zamanifestowania poparcia ściganemu profesorowi medycyny i do solidarności z nim. Wszystkich polecam Opatrzności Bożej.

Abp Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawsko-Praski
 
Nauczycielu, gdzie mieszkasz? Chodźcie, a zobaczycie? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
14.06.2014.
Wyższe Seminarium Duchowne DW-P rozpoczęło rekrutację kandydatów

Powoli zbliża się do końca bieżący rok akademicki, przed nami wakacje, a po nich rozpoczynamy następny rok formacji. Dla zainteresowanych – przyjmujemy już zgłoszenia kandydatów, którzy chcą rozpocząć naukę w naszym seminarium.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, ma pytania czy wątpliwości – zachęcamy do indywidualnego kontaktu z przełożonymi. Umówić się na spotkanie można dzwoniąc pod numer telefonu 22/676 53 40 bądź pisząc maila na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .
 
II Festyn parafialny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
03.06.2014.
 
Wniebowstąpienie Pańskie - 1 czerwca 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
31.05.2014.
 1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego, która będzie kontynuowana do najbliższej soboty po nabożeństwie czerwcowym.

 2. W dniu dzisiejszym o godz. 17.20 odbędzie się miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe, nowenna do Ducha Świętego i procesja eucharystyczna, a o godz. 19.00 spotkanie dla Kościelnej Służby Porządkowej.

 3. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Możemy je wspomagać na różne sposoby.

 4. Od kilku lat w Polsce 1. niedziela czerwca, jest Dniem Dziękczynienia. Zasiadając do wspólnego stołu, zastanówmy się razem, za co szczególnie chcielibyśmy Panu Bogu podziękować i spróbujmy porozmawiać o tym w gronie rodzinnym. Dzisiaj po każdej Mszy św. jest prowadzona zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

 5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych. Będzie ono odprawiane w naszym kościele dzisiaj o godz. 17.00, a w dni powszednie ok. godz.18.30.

 6. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • w czwartek, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W tej intencji będzie przez cały dzień i noc adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do osobistego spotkania z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Natomiast o godz. 18.00 będzie Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.

  • w piątek, zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Okazja do spowiedzi będzie rano od godz. 6.20, a po południu od godz. 16.00. Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz.6.30, 16.30 i 18.00. Pierwszo piątkowa Komunia św. dla chorych od godz. 8.15.

  • w sobotę o godz. 7.00 będzie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i modlitwa różańcowa.

 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii będzie to też uroczystość odpustowa ponieważ nasz kościół nosi tytuł „SWIĘTEGO DUCHA”- W związku z tym każdy, kto w tym dniu w naszym kościele przystąpi do sakramentu pokuty, czy będąc w stanie łaski uświęcającej w pełni będzie uczestniczył we Mszy św. i spełni inne konieczne warunki, może zyskać odpust zupełny.

 8. Zapraszamy wszystkich do wspólnego czuwania w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.  Spotykamy się w sobotę, 7 VI 2014 r. o godz. 21.00. W programie: odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, bierzmowania, a o godz. 24.00 Msza Święta i zakończenie.

 9. W najbliższą niedzielę, 8 czerwca odbędzie się II Festyn Parafialny „Dziękuję za miłość”. Zapraszamy w godz. 8.00-16.00 na parking przed kościołem. W programie: loteria fantowa, licytacje, kiermasz ciast, pokaz wozów strażackich, koncerty, grill, gry i zabawy. Wszystkie osoby, które zgłosiły się do pomocy przy organizacji festynu zapraszamy na spotkanie do biura Caritasu w najbliższy wtorek o godz. 19.00.
Zmieniony ( 31.05.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 2314