Strona główna arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
 
   
 
Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie
Msze święte
Posługa sakramentalna
Małżeństwo i rodzina
Duszpasterze
Kancelaria
Wspólnoty parafialne
Wydarzenia
Dekanat legionowski
Patron
Historia parafii
Linki
Ciekawe artykuły
Modlitwy
Galeria
Kolęda

sobota, 31 styczeń 2015
Poznanska, Konopnickiej i Tomczynskiej - od 9.00
Ostatnio dodane

 
Ogłoszenia duszpasterskie
Trzecia niedziela w ciągu roku - 25 stycznia 2015 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
24.01.2015.
 1. Dziś –, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.

 2. Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

 3. Caritas fukcjonujący przy naszej parafii uprzejmia informuje, że osoby, które chcą ubiegać się o pomoc żywnościową winne w tym tygodniu zgłosić się do Osrodka Pomocy Społecznej w Legionowie w celu otrzymania skierowania uprawniającego do korzystania z tej pomocy. Następnie z tym skierowaniem powinne zgłosić się do biura Caritasu, które będzie czynne w piątki w godz. 8.30 – 10.00.

 4. Kolejne spotkanie rejonowe ŚDM odbędzie się dzisiaj w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Po Eucharystii będą świadectwa osób, które uczestniczyły już w Światowych Dniach Młodzieży. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie tych, którzy o ŚDM jeszcze nic nie słyszeli.

 5. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły kapłanów z wizytą duszpasterską, przede wszystkim za wspólną modlitwę oraz złożone ofiary na inwestycje parafialne czekające nas w tym roku.

 6. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  • poniedziałek (26 I) od godz. 16.00:- ul. Hubala 1, Rycerska i Senatorska;

  • wtorek (27 I ) od godz. 16.00  :   -     ul. Sowińskiego 12 i ks. Stanisława Konarskiego;

  • środa ( 28 I ) od godz. 16.00:      -     ul. Sowińskiego 19 i Reymonta;

  • czwartek (29 I ) od godz. 16.00: -    ul. Sowińskiego 16 i Sienkiewicza.

  • piątek ( 30 I ) od godz. 16.00 :    -     ul. Hubala 3, Broniewskiego 5 i Siemiradzkiego;

  • sobota (31 I) od godz. 9.00 :        -      ul. Poznańska, Konopnickiej i Tomczyńskiej.

 7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi”;

  • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie;

  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii;

  • 31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, który poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne.
 
Druga niedziela w ciągu roku - 18 stycznia 2015 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.01.2015.
 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy (107.) Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

 2. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.

 4. Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 5. Serdeczne podziękowanie składamy rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły kapłanów z wizytą duszpasterską i złożyli ofiary na inwestycje parafialne czekające nas w tym roku.

 6. Porządek kolędy w tym tygodniu:

  • poniedziałek ( 19 I ) od godz. 16.00: ul. Hubala 2 i Jagiellońska 17

  • wtorek (20 I ) od godz. 16.00  :- ul. Jagiellońska 21 i Kazimierza Wielkiego 31.

  • środa ( 21 I ) od godz. 16.00:- ul. Królowej Jadwigi 10 i Hubala 5.

  • czwartek (22 I ) od godz. 16.00: - ul. Krasińskiego75 i Hubala 4.

  • piątek ( 23 I ) od godz. 16.00 :- ul. Mickiewicza 35 i 37 oraz ul.Gdańska i Piastowska

  • sobota (24 I) od godz. 9.00 :- ul. Chłopickiego, Gnieźnieńska, Kilińskiego i Ostrobramska.

 7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku, patronka dzieci, panien i ogrodników.

  • 24 I – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.
 
Święto Chrztu Pańskiego - 11 stycznia 2015 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.01.2015.
 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły - część I - przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

 2. Rola męża i żony wg Listu do Efezjan; problemy, jakie stwarza małżeństwo partnerskie; szacunek i czułość – to zagadnienia, które zostaną podjęte na kolejnej konferencji dla dorosłych zatytułowanej „Jak stać się najlepszym przyjacielem współmałżonka?” Cieszymy się z dużego zainteresowania tymi spotkaniami i zapraszamy do Wieczernika dziś o godz. 19.00.

 3. W sobotę - wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata i pustelnika, który żył na przełomie III i IV wieku, oraz XVIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce i 31. rocznica śmierci Sługi Bożego  o. Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zachęcamy do modlitwy o rychłą beatyfikację kapłana, który tak wiele troski poświęcił polskim emigrantom.

 4. Za tydzień - trzecia niedziela w ciągu roku, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 5. Serdeczne podziękowanie składamy rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły kapłanów z wizytą duszpasterską i złożyli ofiary na inwestycje parafialne czekające nas w tym roku.

 6. Porządek kolędy w tym tygodniu:
 • poniedziałek ( 12 I ) od godz. 16.00: Chrobrego, Bema, Jagiellońska 15

 • wtorek (13 I ) od godz. 16.00  :- Krasińskiego, Lisa Kuli, Langiewicza, Sowińskiego 8

 • środa ( 14 I ) od godz. 16.00:- 3 Maja 29

 • czwartek (15 I ) od godz. 16.00: - 3 Maja 31, Sobieskiego, Toruńska, Marszałkowska

 • piątek ( 16 I ) od godz. 16.00 :- 3 Maja 26, Krasińskiego 71, Żeromskiego, Chopina

 • sobota ( 17 I ) od godz. 9.00 :- Moniuszki, Ks. Piotra Skargi, Lwowska
 
Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim - 4 stycznia 2015 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
03.01.2015.
 1. Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.20 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

 2. We wtorek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, misyjny Dzień Dzieci, a zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia. U nas porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele w ciągu roku. Błogosławieństwo kredy i kadzidła odbędzie się po każdej Mszy Świętej.
  Składka na tacę na potrzeby misyjne Kościoła.
  W tym roku przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym legionowskim Orszaku Trzech Króli.
  Wszystkich chętnych prosimy o liczne przybycie 6 stycznia 2015 r. o godz. 10.30 pod ratusz miejski, gdzie odbędzie się zawiązanie wspólnoty, a następnie o 10.50 Orszak Trzech Króli wyruszy do naszego kościoła i przejdzie następującą ulicami:
  Sowińskiego, Grottgera, ks. Kordeckiego do naszego kościoła.
  Zachęcamy dzieci do przygotowania orszakowych strojów i koron.

 3. Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego.

 4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Ks. Bp Józef Zawitkowski odprawi Mszę św. w intencji małżonków, przyjmie odnowienie przyrzeczeń sakramentalnych i udzieli uroczystego błogosławieństwa. W zakrystii przyjmujemy zapisy małżonków, którzy w tym roku będą obchodzić złote i srebrne jubileusze i te powyżej 50-tej rocznicy.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

 6. Spotkanie opłatkowe dla Kół Żywego Różańca, Różańca Rodziców i Dzieci odbędzie się 6 stycznia br. o godz. 15.00 w Wieczerniku.

 7. Rola męża i żony wg Listu do Efezjan; problemy, jakie stwarza małżeństwo partnerskie; szacunek i czułość – to zagadnienia, które zostaną podjęte na kolejnej konferencji dla dorosłych zatytułowanej „Jak stać się najlepszym przyjacielem współmałżonka?” Cieszymy się z dużego zainteresowania tymi spotkaniami i zapraszamy do Wieczernika w niedzielę 11 stycznia 2015 r. o godz. 19.00.

 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” kierowcom, którzy w pierwszy piątek miesiąca podwozili kapłanów do obłożnie chorych naszych parafian z posługa sakramentalną. Serdeczne podziękowanie skłamadamy rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły kapłanów z wizyta duszpasterską i złożyli ofiary na inwestycje parafialne czekajace nas w tym roku.

 9. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
 • jutro ( 5 I ) od godz. 16.00 –ul. Batorego, Barska, Krakowska i ul. Hubala 6;

 • środa ( 7 I ) od godz. 16.00 – ul. Kościuszki i Jagiellońska 19.

 • czwartek (8 I ) od godz. 16.00 – ul. Czarnieckiego, Mazowiecka i Sowińskiego 14.

 • piątek ( 9 I ) od godz. 16.00 – ul. Hetmańska, Jasnogórska i Broniewskiego 4.

 • sobota ( 10 I ) od godz. 9.00 – ul. Prymasowska, Kozietulskiego, Wiślana, Kujawska, Warmińska, Dwernickiego i Weteranów.
 
Orszak Trzech Króli Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
03.01.2015.
Parafia Św. Jana Kantego przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo serdecznie zapraszają do udziału w pierwszym legionowskim Orszaku Trzech Króli.

Wszystkich chętnych prosimy o liczne przybycie 6 stycznia 2015 r. o godz. 10:30 pod ratusz miejski, gdzie Królowie będą częstować słodyczami.

Orszak wyruszy do kościoła parafii św. Jana Kantego o 10:50 i przejdzie następującą trasą:

 • Ratusz

 • ul. Sowińskiego

 • ul. Grottgera

 • ul. Kordeckiego

 • Kościół parafialny św. Jana Kantego

Zachęcamy dzieci do przygotowania orszakowych strojów i koron.

„Orszak Trzech Króli jest bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Przenosi on wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność, a wątki tradycyjne łączą się z najbardziej aktualnymi. Orszak prowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Ich świtę stanowią setki dzieci ubranych w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków.”


Zmieniony ( 03.01.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 2500