Strona główna arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
 
   
 
Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie
Msze święte
Posługa sakramentalna
Małżeństwo i rodzina
Duszpasterze
Kancelaria
Wspólnoty parafialne
Wydarzenia
Dekanat legionowski
Patron
Historia parafii
Linki
Ciekawe artykuły
Modlitwy
Galeria
Ostatnio dodane

 
Ogłoszenia duszpasterskie
Dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku - 19 października 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
18.10.2014.
 1. Dzisiaj przypada uroczystość jedenastej rocznicy konsekracji naszego kościoła oraz wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i zarazem Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W dniu dzisiejszym o godz. 13.00 ks. Bp Marek Solarczyk dokona uroczystego poświęcenia dwóch dzwonów i odprawi Mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców.

 2. W tym tygodniu w naszych modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz.17.20 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji.

 3. Jutro przypada Uroczystość odpustowa patrona naszej parafii św. Jana Kantego. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, a Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną będzie o godz. 18.00.

 4. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są:

  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.17.15,

  • dla wszystkich w niedziele o godz. 17.20, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.40.

 5. We wtorek, 22 października, przypada 66. rocznica śmierci sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem.

 6. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszej parafii rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych poświęconych tematyce małżeńskiej. Spotkania te będą odbywały się raz w miesiącu, w niedzielę Temat spotkania: „Czucie i wiara, czy szkiełko i oko, czyli różnice miedzy nami” (Dlaczego kobieta i mężczyzna tak bardzo się różnią i dlaczego jest to dobre dla małżeństwa? Jak rozumieć siebie nawzajem? Co to jest temperament i jak z nim żyć?). Wykaz wszystkich tematów znajduje się na plakatach. Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami.

 7. W okresie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii zorganizowany zostanie wyjazd narciarsko-rekreacyjny do miejscowości Terchova (Słowacja). Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych odbędzie się 26.10.b r. po Mszy Św. o godz. 11.30 w Wieczerniku. Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież należące do grup parafialnych.

 8. W środę - 22 X – przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski.

 9. Przed kościołem ministranci i lektorzy rozprowadzają znicze. Zebrane pieniądze przeznaczone są na fundusz ministrancki (m.in. dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego).
 
Konfwrencje dla małżeństw Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
17.10.2014.
W niedzielę 19.10.2014 r. o godz. 19.00 w Wieczerniku rozpoczyna się pierwsza z ośmiu katechez poświęconych tematyce małżeńskiej. Temat: „Czucie i wiara, czy szkiełko i oko, czyli różnice miedzy nami” (Dlaczego kobieta i mężczyzna tak bardzo się różnią i dlaczego jest to dobre dla małżeństwa? Jak rozumieć siebie nawzajem? Co to jest temperament i jak z nim żyć?). Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu o stałej porze.

 
Dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku - 12 października 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
12.10.2014.
1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

3.   Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane:

- dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.17.15,

- dla wszystkich w niedziele o godz. 17.20, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.40.

4. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Msza św. w intencji jednostek oświatowych naszego Miasta, Powiatu i Centrum Szkolenia Policji, a więc o błogosławieństwo dla wszystkich wykładowców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty: wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceum, technikum oraz będzie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godz. 18.00 Mszę Świętą w tych intencjach odprawi dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Warszawsko – Praskiej ks. Piotr Pierzchała. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5.A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6.W naszej parafii rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych poświęconych tematyce małżeńskiej. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 19.00. Na pierwszą katechezę zapraszamy 19 października 2014 r. do Wieczernika. Temat spotkania: „Czucie i wiara, czy szkiełko i oko, czyli różnice miedzy nami” (Dlaczego kobieta i mężczyzna tak bardzo się różnią i dlaczego jest to dobre dla małżeństwa? Jak rozumieć siebie nawzajem? Co to jest temperament i jak z nim żyć?). Wykaz wszystkich tematów znajduje się na plakatach. Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami.

7. W okresie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii zorganizowany zostanie wyjazd narciarsko-rekreacyjny do miejscowości Terchova (Słowacja). Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych odbędzie się 26.10.b r. po Mszy Św. o godz. 11.30 w Wieczerniku. Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież należące do grup parafialnych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 ks. Bp Marek Solarczyk dokona uroczystego poświęcenia dwóch dzwonów i odprawi Mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców. Przypominamy, że obydwa dzwony dla nas i przyszłych pokoleń są i będą wyraźnym znakiem naszej wdzięczności za św. Jana Pawła II.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Na stolikach za ławkami znajdziemy bliższe informacje o tej akcji.

 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:


- Jutro - bł. Honorat Koźmiński, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim; apostołując w konfesjonale, dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym, których członkinie mogły docierać do wielu różnych środowisk, by tak głosić ewangelię miłości;

- 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką;

- 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona na Śląsku zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym męstwem duchem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały;

- 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; w drodze do Rzymu pisał listy do chrześcijan w tym mieście, aby nie starali się go uwolnić, gdyż pragnie być pszenicą zmielona zębami lwów, aby stać się czystym chlebem Chrystusa; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.
 
Katechezy dla dorosłych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.10.2014.


W naszej parafii rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych poświęconych tematyce małżeńskiej. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 19.00 w Wieczerniku. Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami.

 

Tematy i terminy:

19.10.2014       Czucie i wiara, czy szkiełko i oko, czyli różnice między nami.

16.11.2014       A widział Bóg, że było dobre, czyli Boży pomysł na małżeństwo.

07.12.2014       Dokąd idziemy i czy na pewno oboje w tym samym kierunku?

11.01.2015       Jak stać się najlepszym przyjacielem współmałżonka

15.02.2015
       Dwoje uszu kontra jedne usta, czyli jak prowadzić dialog w małżeństwie

22.03.2015
       Czy są małżeństwa które nigdy się  nie kłócą, czyli sprawdzone sposoby na rozwiązywanie konfliktów

19.04.2015
       Jak zrobić by Ona zawsze chciała a On zawsze mógł, czyli współżycie radością małżeństwa

10.05.2015       Business plan na małżeństwo
Zmieniony ( 11.10.2014. )
 
Dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku - 5 października 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.10.2014.
 1. Bardzo serdecznie witamy diakona Łukasza Tarasiuka, który odbędzie w naszej parafii praktykę duszpastersko-katechetyczną. We wszystkich zadaniach jakie czekają ks. diakona życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

 3. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele:

  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.17.15,

  • dla wszystkich w niedziele o godz. 17.20, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ( ok. g. 18.40). Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po różańcu będzie krótka adoracja i procesja eucharystyczna.

 4. We wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

 5. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. W naszej parafii powstaje 12 koło Żywego Różańca p.w. M.B. Dobrej. Członkowie modlą się w intencjach papieża, parafiii własnych. Powstaje również 17 koło Różańca Rodziców, którego członkowie modlą się za swoje dzieci. Najmłodsi mogą dołączyć do koła dziecięcego. Wszystkie chętne osoby do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 6. Składamy serdeczne „Bog zapłać“ kierowcom, którzy w minionym tygodniu podwozili kapłanów z posługa sakramentalną do obłożnie chorych naszych parafian.

 7. W czwartek, 9 X –patronuje nam bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; uznawany za naszego pierwszego historyka.

 8. Jutro o godz. 15.30 rozpocznie się wydawanie żywności dla podopiecznych Parafialnego Oddziału Caritas.

 9. W zakrystii można nabyć film z pogrzebu ś.p. ks. prał. Witolda Kobylińskiego oraz film o Janie Pawle II.

 10. Ks. Jarosław Wyszomierski zaprasza motocyklistów w sobotę 11 X br. na godz. 12.00 do parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie na zakończenie sezonu motocyklowego.

 11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców na tej Mszy św. zostaną uroczyście poświęcone pierwszokomunijne różańce.

 12. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbędzie się koncert okolicznościowy. Po koncercie odbędzie się przejście pod pomnik Jana Pawła II i wspólne odśpiewanie „Barki“.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 2382