Strona główna arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
 
   
 
Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie
Msze święte
Posługa sakramentalna
Małżeństwo i rodzina
Duszpasterze
Kancelaria
Wspólnoty parafialne
Wydarzenia
Dekanat legionowski
Patron
Historia parafii
Linki
Ciekawe artykuły
Modlitwy
Galeria
Ostatnio dodane

 
Ogłoszenia duszpasterskie
Trzecia niedziela Adwentu - 14 grudnia 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
13.12.2014.
 1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete - „Radujcie się” - od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

 2. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dla nas Ks. Jarosław Woroniecki SAC. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Dziś Msze Św. z nauką dla wszystkich o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00, dla dzieci - o godz. 11.30, dla młodzieży – o godz. 13.00 i dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców – o godz. 16.00. Podczas tej Mszy Św. zostaną poświęcone medaliki.

 3. Od poniedziałku do środy zapraszamy na roraty z nauką rekolekcyjną dla dzieci o godz. 6.45. Dodatkowo w te dni zapraszamy wszystkie dzieci (a szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św.) na spotkania rekolekcyjne o godz. 16.30 (w środę zakończone Mszą Św.). Młodzież (w tym kandydaci do bierzmowania) przez te trzy dni będzie miała spotkania w Wieczerniku o godz. 19.00 (w środę zakończone Mszą Św.). Wszystkich dorosłych zapraszamy na Mszę Św. z nauką dla wszystkich o godz. 10.00, 18.00 i 20.00. W poniedziałek na godz. 10.00 zapraszamy szczególnie osoby chore i cierpiące. Podczas tej Mszy Św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. W czasie trwania rekolekcji nie ma Mszy Św. o godz. 6.15. Spowiedź pół godz. przed każdą Mszą Św. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń, w biuletynie parafialnym i na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach adwentowych.

 4. We wtorek po „roratach”, rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

 5. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu - bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

 6. Parafialny Zespół Caritas, ministranci i lektorzy rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już po raz dwudziesty pierwszy zapalimy na wigilijnym stole jako znak naszej jedności i solidarności z ubogimi. Dobrym zwyczajem jest zapalenie tej świecy po Wigilii na grobach naszych bliskich zmarłych. Ponadto u naszych wolontariuszy można nabyć sianko i karty świąteczne. Zebrane ofiary przeznaczone są na działalność Caritas oraz wsparcie funduszu ministranckiego.

 7. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Paczki dla dzieci”. Przygotowane prezenty możemy składać u naszych wolontariuszy, którzy czekają w salkach katechetycznych.

 8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd zimowy w pierwszym tygodniu ferii na Słowację. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

 9. Urząd Miasta Legionowo zaprasza w dniu 18 grudnia 2014 r. w godz. 09.00-17.00 przy Arenie ul. Chrobrego 50 B na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Natomiast 19 grudnia 2014 r. od godz. 9.30 do 15.00 w Ratuszu Miejskim Prezydent Miasta Legionowo zaprasza do odwiedzenia stoiska NFZ, gdzie będą udzielane informacje na temat systemu e-WUŚ oraz możliwy będzie odbiór loginu i hasła dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

 10. Szkoła Podstawowa nr 7 zaprasza na Bożonarodzeniowy Koncert Rodzinny w dn. 18.12.2014 r. o godz. 19.00 do kościoła Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie.

 11. Dziękujemy wszystkim kierowcom, którzy w miesiącu grudniu podwozili nas z posługą sakramentalną do chorych. Zachęcamy parafian do licznego udziału w „roratach”, nowennie do Dzieciątka Jezus i rekolekcjach adwentowych, a także do przystąpienia do sakramentu pokuty. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w nowennie do Dzieciątka Jezus w kościele, niech się starają odprawić ją w domu.
Zmieniony ( 13.12.2014. )
 
Druga niedziela Adwentu - 7 grudnia 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
06.12.2014.
 1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.20 nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę i wszystkich parafian.

 3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie, które w naszym kościele odprawiane są o godz. 6.45. Pozostałe Msze św. w dni powszednie Adwentu o godz. 6.15 i 18.00.

 4. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.45, 8.30, 10.00 i 18.00.

 5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. W sobotę przypada 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny. W naszym kościele będziemy modlili się w tych intencjach podczas Mszy Św. o godz. 18.00.

 7. Parafialny Zespół Caritas, ministranci i lektorzy rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już po raz dwudziesty pierwszy zapalimy na wigilijnym stole jako znak naszej jedności i solidarności z ubogimi. Dobrym zwyczajem jest zapalenie tej świecy po Wigilii na grobach naszych bliskich zmarłych. Ponadto u naszych wolontariuszy można nabyć sianko i karty świąteczne. Zebrane ofiary przeznaczone są na działalność Caritas oraz wsparcie funduszu ministranckiego.

 8. Dziś o godz. 19.00 w naszym Wieczerniku odbędzie się kolejna konferencja dla dorosłych pt.: „Dokąd idziemy? I czy na pewno oboje w tym samym kierunku?” Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych.

 9. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał w tym tygodniu dary żywnościowe. Wszystkich podopiecznych zapraszamy w środę (10 grudnia) od godz. 15.00 i w piątek (12 grudnia) od godz. 8.30.

 10. Zapraszamy do udziału w akcji adwentowej „Paczki dla dzieci”. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się pudełko z kartkami. Każda z nich ma swój numer i oznacza konkretne dziecko potrzebujące Państwa pomocy. Możecie Państwo pomóc nam w przygotowaniu prezentów dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą w tym roku oczekiwać wizyty Świętego Mikołaja. Prosimy o wzięcie kartki, zakup prezentu dla dziecka, zapakowanie prezentu i przyniesienie wraz z kartką w trzecią niedzielę Adwentu (14.12.2014). Będziemy czekać przed i po każdej Mszy Świętej w salkach katechetycznych.

 11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone medaliki.

 12. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rekolekcje adwentowe w naszej parafii w dniach 14 -17 XII br. poprowadzi ks. Leszek Woroniecki SAC. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchownych. W biuletynie parafialnym oraz na tablicy ogłoszeń znajduje się dokładny plan rekolekcji.

 13. Legionowski Klub Obywateli zaprasza w czwartek 11.12.2014 r. o godz. 18.30 do Sali widowiskowej w Ratuszu na film „Powrót Paderewskiego” z udziałem reżyserki Aliny Czerniakowskiej. Wstęp wolny.

 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  13 XII - św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów cesarza Dioklecjana, patronka niewidomych i chorych na oczy.
 
KONFERENCJA W GRUDNIU Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.11.2014.
Za tydzień w niedzielę (7 grudnia ) o godz. 19.00 w naszym Wieczerniku odbędzie się kolejna konferencja dla dorosłych pt.: „Dokąd idziemy? I czy na pewno oboje w tym samym kierunku?” Prowadzący podejmą następujące zagadnienia: Co to jest miłość? Jej etapy, zależność pomiędzy rozumem, wolą i uczuciami. Czy miłość może mieć poziomy? Kryteria miłości według dokumentów Kościoła. Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych.

Szczegóły na plakatach i stronie: www.konferencjelegionowo.pl

 
List apostolski Papieża Franciszka do wszystkich osób konsekrowanych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.11.2014.

Rok Życia Konsekrowanego, Adwent 2014/Adwent 2015

LIST APOSTOLSKI OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA DO WSZYSTKICH OSÓB KONSEKROWANYCH
Z OKAZJI ROKU ŻYCIA KONSEKROWANEGO

Najdrożsi kobiety i mężczyźni konsekrowani!

Piszę do was jako Następca Piotra, któremu Pan Jezus powierzył zadanie umocnienia swoich braci w wierze (Łk 22,32), i piszę do was, jako wasz brat, konsekrowany Bogu, podobnie jak i wy.

Razem dziękujemy Ojcu, który nas powołał do pójścia za Jezusem w pełnym posłuszeństwie Jego Ewangelii i w służbie Kościołowi oraz wlał w nasze serca Ducha Świętego, dającego nam radość i sprawiającego, że świadczymy całemu światu o Jego miłości i Jego miłosierdziu.

Odpowiadając na odczucia wielu z was oraz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, z okazji 50. rocznicy Konstytucji dogmatycznej o Kościele Lumen gentium, która w rozdziale VI mówi o zakonnikach, a także dekretu Perfectae caritatis o odnowie życia zakonnego, postanowiłem ogłosić Rok Życia Konsekrowanego. Rozpocznie się on 30 listopada bieżącego roku, w pierwszą niedzielę Adwentu, a skończy się w święto Ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni, 2 lutego 2016 r.

Po wysłuchaniu opinii Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, wskazałem jako cele tego roku te same, jakie święty Jan Paweł II zaproponował Kościołowi na początku trzeciego tysiąclecia, podejmując w pewien sposób to, co wskazał już w adhortacji posynodalnej Vita consecrata: „Powinniście nie tylko wspominać i opowiadać swoją chwalebną przeszłość, ale także budować nową wielką, historię! Wpatrujcie się w przyszłość, ku której kieruje was Duch, aby znów dokonać z wami wielkich dzieł” (n. 110).

Czytaj całość
 
REKOLEKCKE ADWENTOWE w dn. 14 - 17 grudnia 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
29.11.2014.
Rekolekcje prowadzi: ks. Leszek Woroniecki SAC.


NIEDZIELA – 14 XII 2014 R.

Godz.   7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz.   8.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz. 10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz. 11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci.
Godz. 13.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży.
Godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci  pierwszokomunijnych i ich rodziców.
Godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.


PONIEDZIAŁEK – 15 XII 2014 R.

Godz. 6.45 – Msza św. RORATNIA z nauką dla dzieci.
Godz. 10.00 – Msza św. z nauką dla chorych.
Godz. 16.30 – Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich dzieci i przede wszystkim dzieci pierwszokomunijne z rodzicami
Godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz. 19.00 – Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży i przede wszystkim dla kandydatów do bierzmowania
Godz. 20.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.


WTOREK – 16 XII 2014 R.

Godz. 6.45  – Msza św. RORATNIA z nauką dla dzieci.
Godz. 10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz. 16.30 – Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich dzieci i przede wszystkim dzieci pierwszokomunijne z rodzicami
Godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz. 19.00 – Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży i przede wszystkim dla kandydatów do bierzmowania
Godz. 20.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

 
ŚRODA – 17 XII 2014 R.

Godz. 6.45  – Msza św. RORATNIA z nauką dla dzieci.
Godz. 10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz. 16.30 – Spotkanie rekolekcyjne dla wszystkich dzieci i przede wszystkim dzieci pierwszokomunijne z rodzicami
Godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz. 19.00 – Msza św. dla młodzieży i przede wszystkim dla kandydatów do bierzmowania.
Godz. 20.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

 
SPOWIEDŹ: pół godziny przed każdą Mszą św.
Zmieniony ( 29.11.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 2448