Strona główna arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
 
   
 
Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie
Msze święte
Posługa sakramentalna
Małżeństwo i rodzina
Duszpasterze
Kancelaria
Wspólnoty parafialne
Wydarzenia
Dekanat legionowski
Patron
Historia parafii
Linki
Ciekawe artykuły
Modlitwy
Galeria
Ostatnio dodane

 
Ogłoszenia duszpasterskie
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA - 23 listopada 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
23.11.2014.
 1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzuskać odpust zupełny.

 3. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła i współpracując z duszpasterzami Kościoła lokalnego. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary.

 4. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

 5. Jutro przypada wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego Towarzyszy. W tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.

 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcieliby się w jakikolwiek sposób włączyć w przygotowania Światowych Dni Młodzieży, na spotkanie we wtorek 25 XI 2014 r. Spotkanie to rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Ok. 19.00 spotkanie w parafialnym Wieczerniku, w czasie którego przedstawione zostaną wszelkie niezbędne informację na temat ŚDM w naszej parafii.

 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kaplicę i spłatę należności za nowe schody.

 8. Służba Liturgiczna Ołtarza naszej parafii została wzbogacona trzema nowymi lektorami, którzy wczoraj przyjęli promocję lektorską z rąk ks. biskupa Kazimierza Romaniuka. Natomist dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 grono Służby Liturgicznej powiększy siedemnastu nowych ministrantów.

 9. Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski składa z głębi serca płynące podziękowania za wielkie otwarcie serca oraz hojność podczas rozprowadzania znaczków z logo TPD w poprzednią niedzielę. Za pochylenie się nad tymi, którzy sami nie potrafią się o nic upomnieć.

 10. Prezydent Miasta Legionowo, Fundacja i ZOZ zaprasza na badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania mają na celu dokładną ocenę narządów wewnętrznych dzieci. Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji: 01,02,03 grudnia br. przy Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Legionowo“ ul. Sowińskiego 4. Zapisy od jutra. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń pod chórem.
Zmieniony ( 23.11.2014. )
 
Trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku - 16 listopada 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.11.2014.
 1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu.

 2. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma podstawę w przekonaniu ludzi wierzących, które sięga bardzo daleko wstecz, do początków chrześcijaństwa. Obecnie ma ono nam przede wszystkim ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

 3. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej.

 4. Dziś o godz. 19.00 w naszym Wieczerniku odbędzie się kolejna konferencja dla dorosłych pt. „A widział Bóg, że było dobre, czyli Boży pomysł na małżeństwo”. Przedstawione zostaną następujące zagadnienia: jak Bóg zaplanował małżeństwo, jakie postawił przed nim zadania, jak można je zrealizować czerpiąc przy tym radość z bycia ze sobą. Wszystko na podstawie Księgi Rodzaju, okraszone humorem prowadzących. Zapraszamy małżonków, narzeczonych oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Szczegóły na plakatach.

 5. Za tydzień w niedzielę (23 listopada) Wspólnoty Różańcowe zapraszają wszystkich parafian na wyjątkowe popołudnie i wieczór w Warszawie. Jedziemy na grób Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku, patronki naszej diecezji. Wyjazd autokarem o godz. 16.00. Powrót na godz. 23.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Plan wyjazdu znajduje się w biuletynie.

 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcieliby się w jakikolwiek sposób włączyć w przygotowania Światowych Dni Młodzieży, na spotkanie we wtorek 25 XI 2014 r. Spotkanie to rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Ok. 19.00 spotkanie w parafialnym Wieczerniku, w czasie którego przedstawione zostaną wszelkie niezbędne informację na temat ŚDM w naszej parafii.

 7. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 serdecznie zaprasza wszystkich koordynatorów parafialnych, wolontariuszy i tych, którzy chcieliby się w jakikolwiek sposób włączyć w przygotowania Światowych Dni Młodzieży, na spotkanie we wtorek 18 XI 2014 r. Spotkanie to odbędzie się w Katedrze Warszawsko-Praskiej, dokładnie w 100. rocznicę śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

  W programie spotkania: 18.00 - Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Ok. 19.00 spotkanie w podziemiach Katedry, w czasie którego będziemy wspólnie świętowali ‘urodziny Karoliny’ – okrągłą rocznicę jej narodzin dla Nieba. Będzie tort i dmuchanie świeczek. Zapraszamy!

 8. W imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej winniśmy wielką wdzięczność całemu zespołowi, który od ponad 30 lat społecznie prowadził wypożyczanie książek z naszej Biblioteki Parafialnej. Mile będzie widziana osoba, która mogłaby wznowić funkcjonowanie naszej biblioteki.

 9. W sobotę, 22 XI br. o godz. 18.00 w dzień wspomnienia św. Cecylii patronki: chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych zapraszamy na Mszę św., która będzie odprawiona o błogosławieństwo dla naszych organistów oraz dla chóru, scholi dziecięcej i młodzieżowej.
 
ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
08.11.2014.
W najbliższą niedzielę 16 listopada 2014 r. o godz. 19.00 w naszym Wieczerniku odbędzie się kolejna konferencja dla dorosłych pt. „A widział Bóg, że było dobre, czyli Boży pomysł na małżeństwo”. Przedstawione zostaną następujące zagadnienia: jak Bóg zaplanował małżeństwo, jakie postawił przed nim zadania, jak można je zrealizować czerpiąc przy tym radość z bycia ze sobą. Wszystko na podstawie Księgi Rodzaju, okraszone humorem prowadzących. Zapraszamy małżonków, narzeczonych oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Szczegóły na plakatach i stronie: www.konferencjelegionowo.pl

Zmieniony ( 08.11.2014. )
 
Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - 9 listopada 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
08.11.2014.
 1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto.

 2. W to święto stajemy wobec tajemnicy Kościoła, którego fundamentem jest Jezus Chrystus, a opoką – Piotr. Przypominamy sobie o mocnej więzi Kościołów lokalnych ze Stolicą Apostolską. Obchodząc to święto, pragniemy wyrazić wdzięczność za wszystkie świątynie, w których gromadzi się lud Boży. Każdy kościół to dom Boży w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie – jak to jest w innych religiach – jedynie dom modlitwy. Wszyscy bowiem jesteśmy żywym domem Bożym. Podobnie jak z poszczególnych kamieni czy cegieł składa się budowla gmachu kościoła, tak i z wiernych składa się Chrystusowy Kościół. Niech to święto zatem stanie się dla nas okazją do refleksji, co to znaczy, że przynależę do Kościoła i w jaki sposób czuję się zjednoczony z innymi wierzącymi, a także z pasterzami Kościoła.

 3. We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Msza św. w tym dniu w naszym kościele będzie o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

 4. Natomiast ogólnolegionowska uroczystość obchodów Narodowego Święta Niepodległości uroczystą Mszą Świętą w kościele garnozonowym p.w. św. Józefa o godz. 13.00 i składaniem wieńców pod pomnikiem Polski Walczącej o godz. 14.00 połączonym z nadaniem sztandaru dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Nr 68 w Legionowie, a od godz. 14.30 w Legionowskiej Arenie liczne atrakcje, niespodzianki, równiez gry i zabawy dla całej rodziny.

 5. Składamy serdeczne „Bog zapłać“ kierowcom, którzy w minionym tygodniu podwozili kapłanów z posługa sakramentalną do obłożnie chorych naszych parafian.

 6. Dzisiaj o godz. 16.00 będzie Msza św. z poświęceniem i wręczeniem książeczek dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy dzieci, ich rodziców i krewnych.

 7. W najbliższą niedzielę 16 listopada 2014 r. o godz. 19.00 w naszym Wieczerniku odbędzie się kolejna konferencja dla dorosłych pt. „A widział Bóg, że było dobre, czyli Boży pomysł na małżeństwo”. Przedstawione zostaną następujące zagadnienia: jak Bóg zaplanował małżeństwo, jakie postawił przed nim zadania, jak można je zrealizować czerpiąc przy tym radość z bycia ze sobą. Wszystko na podstawie Księgi Rodzaju, okraszone humorem prowadzących. Zapraszamy małżonków, narzeczonych oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Szczegóły na plakatach.

 8. W niedzielę 23 listopada Wspólnoty Różańcowe zapraszają wszystkich parafian na wyjątkowe popołudnie i wieczór w Warszawie. Jedziemy na grób Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku – patronki naszej diecezji. Wyjazd autokarem o godz. 16.00. O godz. 17.00 modlitwa przy grobie Bł. Ks. Jerzego i zwiedzanie muzeum poświęconego jego życiu i działalności. O godz. 19.00 przyjazd na Kamionek (ul. Grochowska) i konferencja maryjna. Następnie od 20.00 do 22.00 modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem – w ramach zakończenia Jerycha Różańcowego w diecezji warszawsko-praskiej (godziny wyznaczone dla naszej parafii). Powrót na godz. 23.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 9. Dzisiaj o godz. 12.30 w wieczerniku odbędzie się bardzo ważne spotkanie dla pielgrzymów do Guadalupe w Meksyku.

 10. W przyszłą sobotę ks. Marek przewodniczy pielgrzmce Wspólnoty Rodzin Katolickich do Gietrzwałdu. Są jeszcze wolne miejsca.

 11. Trwa roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Jedyną osobą upoważnioną do roznoszenia opłatków w naszej parafii jest nasz organista pan Piotr Małysa. Przed południem pan organista będzie roznosił opłatki od strony ul. Poznańskiej a po południu od strony al. 3-Maja.
Zmieniony ( 08.11.2014. )
 
Uroczystość Wszystkich Świętych - 1.11.2014 r. i Wszystkich Wiernych Zmarłych - 2.11.2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
31.10.2014.
 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką. Początki dzisiejszej uroczystości są związane z poświęceniem Matce Bożej i świętym męczennikom pogańskiej rzymskiej świątyni, zwanej Panteonem. Dokonał tego papież Bonifacy IV w 608 roku. W VIII wieku papież Grzegorz III w kościele św. Piotra erygował kaplicę poświęconą Wszystkim Świętym, nie tylko męczennikom. W 935 roku papież Jan XI ustanowił osobne święto ku czci Wszystkich Świętych, wyznaczając je na dzień 1 listopada.

 2. Dzisiaj Msza św. w naszym kościele: o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu Msza św. i procesja z modlitwami za zmarłych będzie o godzinie 12.30 .

 3. Dziś przypada również pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych, dlatego oddając cześć wszystkim świętym, czynimy to w łączności z Jej Niepokalanym Sercem.

 4. Jutro Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Msze Święte będą według porządku niedzielnego. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny będzie w kościele po Mszy św. o godz. 10.00.

 5. Odpust zupełny możemy uzyskać w dn. od 1-ego do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 6. Modlitwa za zmarłych zgłoszonych na Oktawę Wszystkich Świętych będzie dzisiaj o godz. 17.20, jutro o godz. 17.00 z procesją eucharystyczną, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.50, a w pozostałe dni Oktawy o godz.17.20. Msza św. za tych zmarłych będzie o godz. 18.00.W I piątek miesiąca Msza św. za tych zmarłych będzie o godz. 16.30.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja również w tej intencji będzie trwała od godz. 7.30 do godz.17.30 w sobotę.

 8. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 6.30, 16.30 ( dla dzieci) i 18.00. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą św.
  Pierwszopiątkowa spowiedź i Komunia św. dla obłożnie chorych będzie od godz. 8.15.

 9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie Msza św. z poświęceniem i wręczeniem książeczek dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy dzieci, ich rodziców i krewnych.

 10. Kolejna zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dn. 7 – 9 listopada br.

 11. Legionowski Klub Obywateli we współpracy z MOK-em zaprasza w czwartek 6 listopada o godz.18.30 do Sali widowiskowej do Ratusza na projekcję filmu Grzegorz Brauna pt. „Marsz wyzwolicieli” z udziałem reżysera. Wstęp  wolny.

 12. Trwa roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Jedyną osobą upoważnioną do roznoszenia opłatków w naszej parafii jest nasz organista pan Piotr Małysa.
Zmieniony ( 07.11.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 2420