Strona główna arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
 
   
 
Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie
Msze święte
Posługa sakramentalna
Małżeństwo i rodzina
Duszpasterze
Kancelaria
Wspólnoty parafialne
Wydarzenia
Dekanat legionowski
Patron
Historia parafii
Linki
Ciekawe artykuły
Modlitwy
Galeria
Ostatnio dodane

 
Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej - 13 kwietnia 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
12.04.2014.
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

 2. W Wielki Czwartek rano ksiądz biskup odprawi w katedrze Mszę krzyżma o godz.10.00. Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń prezbiteratu i biskupstwa.

 3. Wieczorem, Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej parafii o godz. 18.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”. Za udział w śpiewie tego hymnu, będzie można uzyskać odpust zupełny.

 4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Meki Pańskiej o godzinie 18.00, wcześniej o godz. 15.00 ( w kaplicy) rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.

 5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. W tym dniu zachowujemy post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów w godz. 8.30 - 16.00. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji.

 6. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Truduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich Parafian zachęcamy do licznego udziału.

 7. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 19.30.
  Procesja rezurekcyjna będzie w Niedzielę Zmartwywstania o godz. 6.00.


 8. Adoracja w Wielki Czwartek będzie przez całą noc, aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek ( do godz. 18.00), a w Wielką Sobotę w godz. 8.00-19.20.

 9. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną poranną modlitwę Kościoła zwaną ciemną Jutrznią, która rozpocznie się o g. 8.00.

 10. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nie załatwiamy spraw kancelaryjnych. Kancelaria będzie nieczynna.
 
Piątata Niedziela Wielkiego Postu - 6 kwietnia 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
05.04.2014.
 1. 1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

 2. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz.16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz.17.15. W ten piątek o godz. 19.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii: ul. Ks. Augustyna Kordeckiego, Parkową. Stefana Batorego i ks. Ignacego Skorupki. Bardzo prosimy o odpowiednią dekorację domów na trasie przejścia i już dzisiaj dziękujemy za przygotowanie dekoracji poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. 
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca połączone z miesięczną adoracją i procesją eucharystyczną o godz.17.00. Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, czy zawodowych nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcamy do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając dzieci w tę praktykę.

 3. Liturgia tego tygodnia koncentruje nas na przygotowaniu do wydarzeń paschalnych, dlatego też nie obchodzimy w tym czasie żadnych wspomnień czy świąt świętych.

 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.

 5. Bardzo dziękujemy kierowcom, którzy w pierwszy piątek miesiąca podwozili kapłanów z posługą sakramentalną do chorych naszych parafian.

 6. Legionowski Klub Obywateli we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury zaprasza s dniu 15 kwietnia o godz. 18.30 do Sali widowiskowej w Ratuszu na projekcję drugiej części filmu p.t. „ANATOMIA UPADKU” z udziałem reżyserki Anity Gargas, autorki „ Misji specjalnej”.
 
Program Całodobowego Jerycha Różańcowego - 29/30 marca 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
27.03.2014.
Godz. 18.00 –    Msza św. na rozpoczęcie Jerycha Różańcowego

19.00 – 20.00 - Różaniec – część radosna ( Koła Żywego Różańca)

20.00 – 21.00 - czuwanie młodzieży ( Lektorzy, OAZA i inni)

21.00 – 22.00 - Apel Jasnogórski z nauką maryjną i czuwanie

22.00 – 23.00 - modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne ( Zgromadzenia Zakonne)

23.00 – 24.00 - Różaniec – część światła ( Różaniec Rodziców)

00.00 – 01.00 - czuwanie w ciszy

01.00 – 02.00 – czuwanie Wspólnot Neokatechumenalnych

Zmiana czasu!!!

03.00 – 04.00 – czuwanie modlitewne CARITAS

04.00 – 05.00 –.Czuwanie Kościelnej Służby Porządkowej TOTUS TUUS

05.00 – 06.00
– Wspólnota Krwi Chrystusa

06.00 – 07.00 – czuwanie i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP        ( Chór Parafialny)

07.00 – 08.00 – modlitwa w ciszy

08.00 – 09.00 - Różaniec – część bolesna( Koła Żywego Różańca)

09.00 – 10.00 – Legion Maryi

10.00 – 11.00 – czuwanie dzieci (bielanki, ministranci, schola)

11.00 – 12.00 – czuwanie w intencji trzeźwości i Anioł Pański

12.00 – 13.00 – czuwanie ( Duszpasterska Rada Parafialna)

13.00 – 14.00 –Kościół Domowy

14.00 – 15.00 - modlitwa za Ojczyznę ( SAPIENTIA)

15.00 – 16.00 -Godzina Miłosierdzia z fragmentami Dzienniczka św. Faustyny (CARITAS)

16.00 – 17.00 - Różaniec – część chwalebna (Różaniec rodziców)

17.15 – 18.00 – Gorzkie Żale ( w kościele)

18.00 – 19.00 – Msza Święta na zakończenie Jerycha Różańcowego, po Komunii Świętej zawierzenie wspólnoty Matce Bożej Zwycięskiej.
 
Kalendarium Diecezjalnego Jerycha Różańcowego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
23.11.2013.
Zgodnie z informacją zawartą w liście ks. abp. Henryka Hosera SAC w sobotę przed pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, który w naszej Diecezji będzie związany z inicjatywą Jerycha Różańcowego.

Hasłem będą słowa „Przekaż Światło Chrystusa.

Za przyczyną Patronki naszej Diecezji, Matki Bożej Zwycięskiej, w parafiach i innych wspólnotach będziemy wynagradzać Bogu za grzechy, które wnoszą w nasze życie tak wiele szkód i zamykają źródło Bożej łaski. Będziemy wypraszać odnowę sił i głębokiego poczucia misji biskupom, kapłanom, zakonnikom i wiernym.

Podajemy informacje dotyczące rejonów i terminów adoracji podejmowanej w ramach Diecezjalnego Jerycha Różańcowego przez poszczególne Parafie, zgromadzenia zakonne, środowiska i instytucje.

Kalendarium Diecezjalnego Jerycha Różańcowego

Czytaj całość
 
Uroczystość Świętego Jana Kantego, Patrona Parafii - 20 października 2013 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
19.10.2013.
 1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość odpustowa patrona naszej parafii św. Jana Kantego. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną będzie o godz. 13.00. Kazania odpustowe wygłosi ks. prał. Paweł Wojtas, którego serdecznie witamy i dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Przypominamy, że, dzisiaj, w naszym kościele jest możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami ( spowiedź. Msza i Komunia św. modlitwa według intencji Ojca Świętegi)

 2. W duchu wdzięczności Panu Prezydentowi i Dyrektorowi MOK-u wszystkich serdecznie zapraszamy również dzisiaj do naszego kościoła na godz. 19.00, na program słowno – muzyczny „Dar i Tajemnica”. Wydarzenie to ma upamiętnić XXXV rocznicę inauguracji pontyfikatu Papieża Jana Pawła II.
  Koncert wykonają:
  Jerzy Zelnik – recytacja;
  Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce;
  Robert Grudzień – organy.


 3. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się też w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.

 4. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu jest powołany do bezpośredniego zaangażowania na rzecz głoszenia Ewangelii.

 5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”!

 6. We wtorek przypada wspomnienie bł. Jana Pawła II i 65. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo Sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 2200