Strona główna arrow Ogłoszenia duszpasterskie  
 
   
 
Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie
Msze święte
Posługa sakramentalna
Małżeństwo i rodzina
Duszpasterze
Kancelaria
Wspólnoty parafialne
Wydarzenia
Dekanat legionowski
Patron
Historia parafii
Linki
Ciekawe artykuły
Modlitwy
Galeria
Ostatnio dodane

 
Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Wszystkich Świętych - 1.11.2014 r. i Wszystkich Wiernych Zmarłych - 2.11.2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
31.10.2014.
 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką. Początki dzisiejszej uroczystości są związane z poświęceniem Matce Bożej i świętym męczennikom pogańskiej rzymskiej świątyni, zwanej Panteonem. Dokonał tego papież Bonifacy IV w 608 roku. W VIII wieku papież Grzegorz III w kościele św. Piotra erygował kaplicę poświęconą Wszystkim Świętym, nie tylko męczennikom. W 935 roku papież Jan XI ustanowił osobne święto ku czci Wszystkich Świętych, wyznaczając je na dzień 1 listopada.

 2. Dzisiaj Msza św. w naszym kościele: o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu Msza św. i procesja z modlitwami za zmarłych będzie o godzinie 12.30 .

 3. Dziś przypada również pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych, dlatego oddając cześć wszystkim świętym, czynimy to w łączności z Jej Niepokalanym Sercem.

 4. Jutro Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Msze Święte będą według porządku niedzielnego. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny będzie w kościele po Mszy św. o godz. 10.00.

 5. Odpust zupełny możemy uzyskać w dn. od 1-ego do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 6. Modlitwa za zmarłych zgłoszonych na Oktawę Wszystkich Świętych będzie dzisiaj o godz. 17.20, jutro o godz. 17.00 z procesją eucharystyczną, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.50, a w pozostałe dni Oktawy o godz.17.20. Msza św. za tych zmarłych będzie o godz. 18.00.W I piątek miesiąca Msza św. za tych zmarłych będzie o godz. 16.30.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja również w tej intencji będzie trwała od godz. 7.30 do godz.17.30 w sobotę.

 8. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 6.30, 16.30 ( dla dzieci) i 18.00. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą św.
  Pierwszopiątkowa spowiedź i Komunia św. dla obłożnie chorych będzie od godz. 8.15.

 9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie Msza św. z poświęceniem i wręczeniem książeczek dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy dzieci, ich rodziców i krewnych.

 10. Kolejna zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dn. 7 – 9 listopada br.

 11. Legionowski Klub Obywateli we współpracy z MOK-em zaprasza w czwartek 6 listopada o godz.18.30 do Sali widowiskowej do Ratusza na projekcję filmu Grzegorz Brauna pt. „Marsz wyzwolicieli” z udziałem reżysera. Wstęp  wolny.
 
Trzydziesta niedziela w ciągu roku - 26 października 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
26.10.2014.
 1. We wtorek, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Nie mamy o nich wielu wiadomości, prócz tego, że są wymieniani wśród dwunastu najbliższych uczniów Pana Jezusa. Od XVIII wieku w Polsce i w Austrii św. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych.

 2. Kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęconym modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu.

 3. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.

 4. W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze św. będą odprawione: o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msza Święta na naszym cmentarzu będzie o godzinie 12.30 ,a po Mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych.

 5. Dnia 1 listopada przypada również pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych, dlatego oddając cześć wszystkim świętym, czynimy to w łączności z Jej Niepokalanym Sercem.

 6. W niedzielę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby. Msze Święte będą według porządku niedzielnego. Procesja z modlitwami za zmarłych w Dzień Zaduszny będzie w kościele po Mszy św. o godz. 10.00.

 7. Pamiętajmy również, w dn. 1 - 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, a w niedzielę również kościoła i ofiarować go za naszych zmarłych. Pamiętajmy o tym, że jak w każdą niedzielę jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Warunki konieczne do uzyskania odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tego uczynku miłosierdzia, gdyż w ten sposób włączamy się w świętych obcowanie i możemy żywić większą nadzieję, że po naszej śmierci i o nas też ktoś będzie pamiętał, a zmarli, którym my pomogliśmy, wyjdą nam naprzeciw i będą się za nami wstawiać przed obliczem naszego Boga i Pana.

 8. Dziś i w dni świąteczne nasi ministranci będą rozprowadzali znicze na cmentarzu i przed kościołem. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

 9. Dziś o godz. 14.30 na boisku przy Arenie zostanie rozegrany mecz piłki nożnej: Ministranci, Lektorzy kontra Ojcowie. Serdecznie zapraszamy.

 10. W okresie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii zorganizowany zostanie wyjazd narciarsko-rekreacyjny do miejscowości Terchova (Słowacja). Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 11.30.

 11. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 Msza Św. w intencji ojczyzny.

 12. Spotkanie formacyjne połączone z wymianą tajemnic dla Wspólnot Różańcowych odbędzie się w niedzielę, 2 listopada o godz. 8.00 w kaplicy adoracji NS.
 
Dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku - 19 października 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
18.10.2014.
 1. Dzisiaj przypada uroczystość jedenastej rocznicy konsekracji naszego kościoła oraz wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i zarazem Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W dniu dzisiejszym o godz. 13.00 ks. Bp Marek Solarczyk dokona uroczystego poświęcenia dwóch dzwonów i odprawi Mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców.

 2. W tym tygodniu w naszych modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz.17.20 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji.

 3. Jutro przypada Uroczystość odpustowa patrona naszej parafii św. Jana Kantego. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, a Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną będzie o godz. 18.00.

 4. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są:

  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.17.15,

  • dla wszystkich w niedziele o godz. 17.20, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.40.

 5. We wtorek, 22 października, przypada 66. rocznica śmierci sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem.

 6. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszej parafii rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych poświęconych tematyce małżeńskiej. Spotkania te będą odbywały się raz w miesiącu, w niedzielę Temat spotkania: „Czucie i wiara, czy szkiełko i oko, czyli różnice miedzy nami” (Dlaczego kobieta i mężczyzna tak bardzo się różnią i dlaczego jest to dobre dla małżeństwa? Jak rozumieć siebie nawzajem? Co to jest temperament i jak z nim żyć?). Wykaz wszystkich tematów znajduje się na plakatach. Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami.

 7. W okresie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii zorganizowany zostanie wyjazd narciarsko-rekreacyjny do miejscowości Terchova (Słowacja). Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych odbędzie się 26.10.b r. po Mszy Św. o godz. 11.30 w Wieczerniku. Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież należące do grup parafialnych.

 8. W środę - 22 X – przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski.

 9. Przed kościołem ministranci i lektorzy rozprowadzają znicze. Zebrane pieniądze przeznaczone są na fundusz ministrancki (m.in. dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego).
 
Konfwrencje dla małżeństw Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
17.10.2014.
W niedzielę 19.10.2014 r. o godz. 19.00 w Wieczerniku rozpoczyna się pierwsza z ośmiu katechez poświęconych tematyce małżeńskiej. Temat: „Czucie i wiara, czy szkiełko i oko, czyli różnice miedzy nami” (Dlaczego kobieta i mężczyzna tak bardzo się różnią i dlaczego jest to dobre dla małżeństwa? Jak rozumieć siebie nawzajem? Co to jest temperament i jak z nim żyć?). Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu o stałej porze.

 
Dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku - 12 października 2014 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
12.10.2014.
1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

3.   Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane:

- dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.17.15,

- dla wszystkich w niedziele o godz. 17.20, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.40.

4. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Msza św. w intencji jednostek oświatowych naszego Miasta, Powiatu i Centrum Szkolenia Policji, a więc o błogosławieństwo dla wszystkich wykładowców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty: wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceum, technikum oraz będzie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godz. 18.00 Mszę Świętą w tych intencjach odprawi dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Warszawsko – Praskiej ks. Piotr Pierzchała. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5.A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6.W naszej parafii rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych poświęconych tematyce małżeńskiej. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 19.00. Na pierwszą katechezę zapraszamy 19 października 2014 r. do Wieczernika. Temat spotkania: „Czucie i wiara, czy szkiełko i oko, czyli różnice miedzy nami” (Dlaczego kobieta i mężczyzna tak bardzo się różnią i dlaczego jest to dobre dla małżeństwa? Jak rozumieć siebie nawzajem? Co to jest temperament i jak z nim żyć?). Wykaz wszystkich tematów znajduje się na plakatach. Zapraszamy małżonków, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami.

7. W okresie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii zorganizowany zostanie wyjazd narciarsko-rekreacyjny do miejscowości Terchova (Słowacja). Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych odbędzie się 26.10.b r. po Mszy Św. o godz. 11.30 w Wieczerniku. Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież należące do grup parafialnych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 ks. Bp Marek Solarczyk dokona uroczystego poświęcenia dwóch dzwonów i odprawi Mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców. Przypominamy, że obydwa dzwony dla nas i przyszłych pokoleń są i będą wyraźnym znakiem naszej wdzięczności za św. Jana Pawła II.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Na stolikach za ławkami znajdziemy bliższe informacje o tej akcji.

 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:


- Jutro - bł. Honorat Koźmiński, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim; apostołując w konfesjonale, dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym, których członkinie mogły docierać do wielu różnych środowisk, by tak głosić ewangelię miłości;

- 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką;

- 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona na Śląsku zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym męstwem duchem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały;

- 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; w drodze do Rzymu pisał listy do chrześcijan w tym mieście, aby nie starali się go uwolnić, gdyż pragnie być pszenicą zmielona zębami lwów, aby stać się czystym chlebem Chrystusa; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 2393